Search
  • Search


Romania: Tenders/Municipiul Galati/Dezvoltarea urbană a municipiului prin modernizarea infrastructurii transportului public cu tramvaiul, modernizarea Depoului de tramvaie nr. 1
  1. Competition notice published

    Nov 1, 2024 9:13 AMNovember 1, 2024 9:13 AM
  2. Change in competition

    Nov 1, 2024 9:13 AMNovember 1, 2024 9:13 AM
  3. Contract signed

    Jul 8, 2025 12:00 AMJuly 8, 2025 12:00 AM
  4. Result notice published

    Jul 14, 2025 2:15 PMJuly 14, 2025 2:15 PM

Brief

Dezvoltarea urbană a municipiului prin modernizarea infrastructurii transportului public cu tramvaiul, modernizarea Depoului de tramvaie nr. 1

Awarded

The competition has ended and a winner has been selected.

Deadline
Jul 13, 2025Expired
Award
Experiența expertului cheie 20% and 3 more
Procedure
OpenSingle stage
Agreement
Construction workover 2 years

Brief

Dezvoltarea urbană a municipiului prin modernizarea infrastructurii transportului public cu tramvaiul, modernizarea Depoului de tramvaie nr. 1. Valoarea estimată este de 110.623.738,01 lei fără TVA din care: Cap. 1. Cheltuieli pentru obtinerea și amenajarea terenului - 1.384.640,70 lei fără TVA, din care: 1.2 Amenajarea terenului - 808.831,17 lei fără TVA, 1.3 Amenajări pentru protecția mediului și aducerea terenului la starea inițială – 575.809,53 lei fără TVA. Cap. 4. Cheltuieli pentru investitia de baza: 108.568.910,83 lei fără TVA, din care: 4.1. Construcții și instalații – 79.069.568,47 lei 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale – 1.567.820,36 lei 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj – 27.601.503,00 lei 4.5. Dotări – 330.019,00 lei Cap. 5. Organizare de șantier: 630.186,48 lei fără TVA fără TVA, din care: 5.1.1. - Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier: 630.186,48 lei fără TVA. Cap. 6. Cheltuieli pentru probe tehnologice și teste și predare la beneficiar: 40.000,00 lei fără TVA Cap. 6.2. Probe tehnologice și teste 40.000,00 lei. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: - 30 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare pentru primul termen - 18 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare pentru al doilea termen In conformitate cu prevederile art. 160 și art. 161 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va răspunde în mod clar si complet solicitărilor de clarificare/ informatților suplimentare in legatură cu documentația de atribuire in doua termene, după cum urmează: - primul termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este - a 23 - a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor; - cel de-al doilea termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este - a 11-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare.

Bygg og anlegg - Oppføring, renovering og vedlikehold av bygninger

Result

TED
  • CITADINA 98
    Winner
  • LEMACONS
    Winner
  • OLDROAD CONSTRUCT
    Winner
  • TANCRAD
    Winner
  • Number of bids
    1
  • Contract value
    RON 127,105,616

Custom Assessment Criteria

  • Get answers to your bid/no-bid criteria

    Set them up once and Cobrief answers them in every tender

Will you bid?

The agent sets up the bid and writes the first draft. Free for 14 days.

Award Criteria

  • Description

    Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Din contractele/ proiectele prezentate, toate vor conține execuție modernizare/ reabilitare cale rulare (tramvai/metrou) iar punctajul se va acorda astfel: 1. Implicarea în 6 proiecte sau mai multe (complete ca obiect) – 20 puncte; 2. Implicarea în 5 proiecte (complete ca obiect) - 12 puncte; 3. Implicarea în 4 proiecte (complete ca obiect) - 6 puncte; 4. Implicarea în 3 proiecte (complete ca obiect) - 2 puncte; 5. Implicarea în 2 proiecte (complete ca obiect) - 1 punct; Cerința minimă pentru care nu se acordă punctaj: participarea pe parcursul profesional la executarea unui contract/proiect în cadrul căruia a desfășurat activități specifice poziției pentru care este propus având ca obiect execuție/ modernizare/ reabilitare cale rulare (tramvai/metrou). Punctarea experienței se referă atât la contracte de lucrări, cât și la contracte de lucrări cu proiectare și execuție. Documentele prin care se demonstrează îndeplinirea cerinței: diplome, certificate specializare, CV-uri, contracte de muncă/ prestare/colaborare şi recomandare din partea beneficiarilor/ alte documente similare emise sau contrasemnate de terți. Ofertele prezentate în procedură din care nu reiese îndeplinirea cerinței minime sau a studiilor deținute de managerul de proiect vor fi respinse ca neconforme.

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Punctajul total se va aprecia in funcție de calificativul: - „Foarte bine/ Excepțional” - „Bine/ adecvat” - „Acceptabil/Satisfăcător /Parțial relevant. Fiecărui calificativ ii corespunde un punctaj. Punctajul pentru calificativul „Foarte bine/ Excepțional” este 20, punctajul pentru calificativul „Bine/ adecvat” este 15, iar punctajul pentru calificativul „Acceptabil/Satisfăcător /Parțial relevant este 10. Păstrând ponderea de 20% pentru acest factor si raportul (proporționalitatea) de punctaj propus de entitatea contractanta (10-15-20), fiecare cerință, devenita subfactor de evaluare sa fie punctata astfel: 10/6=1,67 puncte pentru cerințele îndeplinite satisfăcător, 15/6=2,50 puncte pentru cerințele îndeplinite adecvat, 20/6=3,33 puncte pentru cerințele îndeplinite foarte bine. Informații detaliate privind modul de punctare al acestui factor de evaluare se regăsesc în Caietul de sarcini.

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Punctajul total se va aprecia in funcție de calificativul: - „Foarte bine/ Excepțional” - „Bine/ adecvat” - „Acceptabil/Satisfăcător /Parțial relevant” Fiecărui calificativ ii corespunde un punctaj. Punctajul pentru calificativul „Foarte bine/ Excepțional” este 15, punctajul pentru calificativul „Bine/ adecvat” este 10, iar punctajul pentru calificativul „Acceptabil/Satisfăcător /Parțial relevant este 5. Păstrând ponderea de 15% pentru acest factor si raportul (proporționalitatea) de punctaj propus de entitatea contractanta (5,10,15), fiecare cerință, devenita subfactor de evaluare sa fie punctata astfel: 5/4=1,25 puncte pentru cerințele îndeplinite satisfăcător, 10/4=2,50 puncte pentru cerințele îndeplinite adecvat, 5/2 = 2,50 puncte pentru cerințele îndeplinite foarte bine, care reprezintă o completare a cerințelor pentru îndeplinirea calificativului bine/ adecvat. Informații detaliate privind modul de punctare al acestui factor de evaluare se regăsesc în Caietul de sarcini.

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Conform criteriilor UE privind achiziţiile publice ecologice pentru proiectarea, construcţia şi întreţinerea drumurilor (https://anap.ro/), se va acorda punctaj maxim (5 puncte) ofertanţilor în cazul cărora un procent de cel puţin 3% din totalul principalelor elemente rutiere enumerate mai jos reprezintă, ca greutate, materiale reciclate, materiale reutilizate şi/sau subproduse: - Patul drumului, patul si infrastructura căii de rulare, inclusiv lucrări de terasamente şi lucrări de suprafață - Stratul de formă Conţinutul de material reciclat şi reutilizat trebuie să se calculeze pe baza unei medii a bilanţului masic al materialelor reutilizate, reciclate şi/sau al subproduselor, în funcţie de modul în care sunt produse şi livrate pe şantier. Ofertantul trebuie să propună conținutul total reciclat cuantificând contribuția proporțională a conținutului reciclat sau reutilizat la valoarea totală a elementelor de construcție menţionate, pe baza informaţiilor furnizate de producătorul (producătorii) materialului de construcţie. Daca nu se explicitează procentul de calcul al materialelor sustenabile, punctajul acordat va fi 0 puncte.

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

Previous winners

  • Who are you up against?

    The suppliers who have won similar contracts at Municipiul Galati

From the notice

  • Dezvoltarea urbană a municipiului prin modernizarea infrastructurii transportului public cu tramvaiul, modernizarea Depoului de tramvaie nr. 1. Valoarea estimată este de 110.623.738,01 lei fără TVA din care: Cap. 1. Cheltuieli pentru obtinerea și amenajarea terenului - 1.384.640,70 lei fără TVA, din care: 1.2 Amenajarea terenului - 808.831,17 lei fără TVA, 1.3 Amenajări pentru protecția mediului și aducerea terenului la starea inițială – 575.809,53 lei fără TVA. Cap. 4. Cheltuieli pentru investitia de baza: 108.568.910,83 lei fără TVA, din care: 4.1. Construcții și instalații – 79.069.568,47 lei 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale – 1.567.820,36 lei 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj – 27.601.503,00 lei 4.5. Dotări – 330.019,00 lei Cap. 5. Organizare de șantier: 630.186,48 lei fără TVA fără TVA, din care: 5.1.1. - Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier: 630.186,48 lei fără TVA. Cap. 6. Cheltuieli pentru probe tehnologice și teste și predare la beneficiar: 40.000,00 lei fără TVA Cap. 6.2. Probe tehnologice și teste 40.000,00 lei. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: - 30 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare pentru primul termen - 18 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare pentru al doilea termen In conformitate cu prevederile art. 160 și art. 161 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va răspunde în mod clar si complet solicitărilor de clarificare/ informatților suplimentare in legatură cu documentația de atribuire in doua termene, după cum urmează: - primul termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este - a 23 - a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor; - cel de-al doilea termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este - a 11-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare.

  • Contact

    Romeo Toricalicitatii@primariagalati.ro
  • Type
    Result
  • Location
    Galaţi
  • Main code
    Tramway works
    45234121
  • 45210000Building construction work45232150Works related to water-distribution pipelines45233120Road construction works45310000Electrical installation work

Similar active competitions

  • MUNICIPIUL MORENI

    Vei- og gatearbeid

    EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTITII „PROMOVAREA MOBILITATII URBANE SUSTENABILE IN MUNICIPIUL MORENI” Cod SMIS 340995

    Municipiul Moreni caută un executant pentru lucrări de infrastructură rutieră și mobilitate urbană sustenabilă, cu o durată de 2 ani și o valoare maximă totală de 49.913.727,06 lei. Contractul include modernizarea a 11 străzi, amenajarea a 65 de stații de transport public, sisteme integrate de e-ticketing și management inteligent al traficului, monitorizare video și dispecerat integrat, cinci zone pietonale și construirea unei autobaze cu instalații, șase puncte de încărcare și sistem fotovoltaic; sunt incluse furnizarea, montajul, configurarea, integrarea și testarea echipamentelor tehnologice necesare. Cele șase autobuze electrice și dotările independente nu fac parte din contract, însă coordonarea și testarea interfețelor cu autobuzele sunt obligații ale executantului. Lucrările se desfășoară în județul Dâmbovița. Experiența similară se dovedește prin lucrări de infrastructură rutieră finalizate, în valoare cumulată de minimum 35 de milioane de lei fără TVA, în maximum trei contracte; sunt solicitate certificări ISO 9001 și ISO 14001 sau echivalente. Ofertele sunt evaluate după preț (60%), experiența managerului de contract/proiect (10%), garanția extinsă (10%), adecvarea programului de execuție (15%) și valorificarea materială a deșeurilor (5%).

    Competition
    Dec 2, 2026(24 days)
    RON 49,913,727
  • SC PIETE PREST SA

    Bil- og motorvognstjenester

    AUTOSPECIALA MATURAT STRAZI 2 MC SI INSTALATIE DE DESZAPEZIRE

    SC PIETE PREST SA, din România, are nevoie de o autospecială de măturat străzi și deszăpezire, cu un volum de minim 2 m³ pentru instalația de măturat și minim 1 m³ pentru sărăriță, dotată cu tracțiune integrală și omologare EURO 6D, pentru o perioadă de 6 luni, cu o valoare maximă totală a contractului de 1.080.000 RON. Autospeciala trebuie să aibă omologare pentru vehicule complete, acordată de autoritățile competente din statele membre ale Uniunii Europene, în categoria T2. Criteriile de atribuire sunt: prețul ofertei (40%), valoarea consumului de combustibil (20%), garanția extinsă (20%) și nivelul emisiilor sonore ale vehiculului (20%). Ca cerință de calificare, ofertantul trebuie să fi livrat, în ultimii 3 ani, produse similare (utilaje/autovehicule cu utilizare specială) în valoare de minim 1.080.000 RON fără TVA, în maxim 2 contracte.

    Competition
    Nov 11, 2026(3 days)
    RON 1,080,000
  • APAVIL SA

    Vei- og kabeltrekking

    VL - CL-08 INFIINTARE SISTEM DE CANALIZARE IN COMUNA MIHAESTI, JUDETUL VALCEA

    APAVIL SA, din România, solicită execuția lucrărilor pentru înființarea unui sistem de canalizare în comuna Mihaești, județul Vâlcea, cu o durată de 27 de luni și o valoare maximă totală de 93.611.515,99 RON. Lucrările includ înființarea unei rețele de canalizare menajeră de 60.648 m și 24 de stații de pompare apă uzată cu conducte de refulare de 6.953 m. Ofertele vor fi evaluate pe baza prețului (85%) și a duratei suplimentare a perioadei de garanție (15%). Candidații trebuie să demonstreze o cifră de afaceri medie anuală de cel puțin 93.000.000,00 lei în ultimii 3 ani, să fi executat lucrări similare în valoare cumulată de minimum 93.000.000 lei în ultimii 5 ani și să dețină certificări SR EN ISO 9001 și SR EN ISO 14001 sau echivalente.

    Competition
    Nov 9, 2026(1 day)
    RON 93,611,515