Search
  • Search


Romania: Tenders/INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE/Echipament din componența uniformelor de poliție
  1. Competition notice published

    Aug 7, 2024 1:46 PMAugust 7, 2024 1:46 PM
  2. Change in competition

    Aug 7, 2024 1:46 PMAugust 7, 2024 1:46 PM
  3. Contract signed

    Mar 12, 2025 12:00 AMMarch 12, 2025 12:00 AM
  4. Result notice published

    Mar 18, 2025 12:04 PMMarch 18, 2025 12:04 PM
  5. Change in result

    Apr 28, 2025 9:01 AMApril 28, 2025 9:01 AM
  6. Change in result

    May 29, 2025 11:48 AMMay 29, 2025 11:48 AM
  7. Change in result

    Jan 30, 10:48 AMJanuary 30, 2026 10:48 AM
  8. Change in result

    May 7, 11:15 AMMay 7, 2026 11:15 AM
  9. Change in result

    May 20, 9:24 AMMay 20, 2026 9:24 AM
  10. Change in result

    Aug 4, 8:29 AMAugust 4, 2026 8:29 AM

Brief

Echipament din componența uniformelor de poliție

Awarded

The competition has ended and a winner has been selected.

Award
Piling la 2.000 cicli (stofă) 5% and 30 more
Procedure
OpenSingle stage
Agreement
Framework agreement
Estimated value
RON 45.1Mover 2 years

Brief

INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE a încheiat un acord-cadru cu INVICTUS FORCE & SAFE, MONICA DESIGN IMPEX S.R.L., MENTOR, AXEL PROJECT SRL și ADINA pentru livrarea de articole de echipament din componența uniformelor de poliție, inclusiv șepci, pardesie, jachete, impermeabile și cămăși, în București, pe o durată de 2 ani, la o valoare finală a contractului de 26.721.994 RON. Au fost solicitate cerințe specifice de calitate, cum ar fi rezistența la abraziune, sarcina de rupere în urzeală și bătătură, conținutul de formaldehidă și o garanție de peste 12 luni pentru diferite tipuri de țesături. Trei ofertanți au participat la competiție.

Militært og spesialisert verneutstyr

Result

TED
  • ADINA
    Winner
  • AXEL PROJECT SRL
    Winner
  • INVICTUS FORCE & SAFE
    Winner
  • MENTOR
    Winner
  • MONICA DESIGN IMPEX S.R.L.
    Winner
  • Number of bids
    3
  • Contract value
    RON 26,721,994
  • Maximum framework agreement valueUp to RON 42,691,100

Custom Assessment Criteria

  • Get answers to your bid/no-bid criteria

    Set them up once and Cobrief answers them in every tender

Will you bid?

The agent sets up the bid and writes the first draft. Free for 14 days.

Award Criteria

  • Description

    Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru notă 4 – 10 puncte; - pentru notă 4-5 – 15 puncte; - pentru notă 5 – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Piling la 2.000 cicli" conform specificației tehnice de produs, notă 3-4 Pentru piling la 2.000 cicli cu notă 3-4 = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 50.001 – 60.000 de cicli – 1 puncte; - pentru valori între 60.001 – 70.000 de cicli –5 puncte; - pentru valori între 70.001 – 80.000 de cicli – 10 puncte; - pentru valori între 80.001 – 90.000 de cicli –15 puncte; - pentru valori mai mari de 90.000 de cicli – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 50.000 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 50.000 cicli = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 40.001 – 40.500 de cicli – 1 puncte; - pentru valori între 40.501 – 41.000 de cicli –5 puncte; - pentru valori între 41.001 – 41.500 de cicli –10 puncte; - pentru valori între 41.501 – 42.000 de cicli –15 puncte; - pentru valori mai mari de 42.000 de cicli – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 40.000 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 40.000 cicli = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 3.501 – 4.000 de cicli – 1 puncte; - pentru valori între 4.001 – 4.500 de cicli –5 puncte; - pentru valori între 4.501 – 5.000 de cicli –10 puncte; - pentru valori între 5.001 – 5.500 de cicli –15 puncte; - pentru valori mai mari de 5.500 de cicli – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 3.500 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 3.500 cicli = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 25-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 20-24 mg/kg = 3 puncte; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 7 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 10 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 15 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 5 puncte; - 14 luni = 10 puncte; - 15 luni sau mai mult = 15 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună. Pentru garanția de 12 luni. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 25-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 20-24 mg/kg = 3 puncte; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 7 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 10 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 15 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. =0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 2 puncte; - 14 luni = 7 puncte; - 15 luni = 10 puncte; - 16 luni sau mai mult = 15 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună. Pentru garanția de 12 luni. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 25-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 20-24 mg/kg = 3 puncte; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 7 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 10 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 15 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. =0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 2 puncte; - 14 luni = 7 puncte; - 15 luni = 10 puncte; - 16 luni sau mai mult = 15 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună. Pentru garanția de 12 luni. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 25-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 20-24 mg/kg = 3 puncte; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 7 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 10 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 15 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. =0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 2 puncte; - 14 luni = 7 puncte; - 15 luni = 10 puncte; - 16 luni sau mai mult = 15 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună Pentru garanția de 12 luni. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 25-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 20-24 mg/kg = 3 puncte; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 7 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 10 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 15 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. =0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 2 puncte; - 14 luni = 7 puncte; - 15 luni = 10 puncte; - 16 luni sau mai mult = 15 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună Pentru garanția de 12 luni. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 25-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 20-24 mg/kg = 3 puncte; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 7 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 10 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 15 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. =0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 25.001 – 27.000 de cicli – 1 punct; - pentru valori între 27.001 – 29.000 de cicli – 3 puncte; - pentru valori între 29.001 – 31.000 de cicli – 5 puncte; - pentru valori între 31.001 – 33.000 de cicli – 7 puncte; - pentru valori mai mari de 33.000 de cicli – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 25.000 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 25.000 cicli = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 501 – 550 N – 1 punct; - pentru valori între 551 – 600 N – 5 puncte; - pentru valori mai mari de 600 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în urzeală" conform specificației tehnice de produs este de min. 500 N. Pentru Sarcina de rupere în urzeală de 500 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 351 – 400 N – 1 punct; - pentru valori între 401 – 450 N – 5 puncte; - pentru valori mai mari de 450 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în bătătură" conform specificației tehnice de produs este de min. 350 N. Pentru Sarcina de rupere în bătătură de 350 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 651 – 750 N – 1 punct; - pentru valori între 751 – 850 N – 3 puncte; - pentru valori între 851 – 950 N – 5 puncte; - pentru valori între 951 – 1050 N – 7 puncte; - pentru valori mai mari de 1050 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în urzeală" conform specificației tehnice de produs este de min. 650 N. Pentru Sarcina de rupere în urzeală de 650 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 801 – 900 N – 1 punct; - pentru valori între 901 – 1000 N – 3 punct; - pentru valori între 1001 – 1100 N – 5 punct; - pentru valori între 1101 – 1200 N – 7 punct; - pentru valori mai mari de 1200 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în urzeală" conform specificației tehnice de produs este de min. 800 N. Pentru Sarcina de rupere în urzeală de 800 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 401 – 500 N – 1 punct; - pentru valori între 501 – 600 N – 3 punct; - pentru valori între 601 – 700 N – 5 punct; - pentru valori între 701 – 800 N – 7 punct; - pentru valori mai mari de 800 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în bătătură" conform specificației tehnice de produs este de min. 400 N. Pentru Sarcina de rupere în bătătură de 400 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 60.001 – 70.000 de cicli – 1 puncte; - pentru valori între 70.001 – 80.000 de cicli –5 puncte; - pentru valori între 80.001 – 90.000 de cicli –7 puncte; - pentru valori mai mari de 90.000 de cicli – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 60.000 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 60.000 cicli = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 180.001 – 190.000 de cicli – 1 puncte; - pentru valori între 190.001 – 200.000 de cicli –5 puncte; - pentru valori mai mari de 200.000 de cicli – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 180.000 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 180.000 cicli = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 1401 – 1500 N – 1 punct; - pentru valori între 1501 – 1600 N – 5 punct; - pentru valori între 1601 – 1700 N – 7 punct; - pentru valori mai mari de 1700 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în urzeală" conform specificației tehnice de produs este de min. 1400 N. Pentru Sarcina de rupere în urzeală de 1400 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 801 – 900 N – 1 punct; - pentru valori între 901 – 1000 N – 3 punct; - pentru valori între 1001 – 1100 N – 7 punct; - pentru valori mai mari de 1100 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în bătătură" conform specificației tehnice de produs este de min. 800 N. Pentru Sarcina de rupere în bătătură de 800 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 801 – 900 N – 1 punct; - pentru valori între 901 – 1000 N – 5 punct; - pentru valori între 1001 – 1100 N – 7 punct; - pentru valori mai mari de 1100 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în urzeală" conform specificației tehnice de produs este de min. 800 N. Pentru Sarcina de rupere în urzeală de 800 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 501 – 550 N – 1 punct; - pentru valori între 551 – 600 N – 3 punct; - pentru valori între 651 – 700 N – 7 punct; - pentru valori mai mari de 700 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în bătătură" conform specificației tehnice de produs este de min. 500 N. Pentru Sarcina de rupere în bătătură de 500 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 651 – 700 N – 1 punct; - pentru valori între 701 – 750 N – 5 punct; - pentru valori între 751 – 800 N – 7 punct; - pentru valori mai mari de 800 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în urzeală" conform specificației tehnice de produs este de min. 650 N Pentru Sarcina de rupere în urzeală de 650 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 351 – 400 N – 1 punct; - pentru valori între 401 – 450 N – 5 punct; - pentru valori între 451 – 500 N – 7 punct; - pentru valori mai mari de 550 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în bătătură" conform specificației tehnice de produs este de min. 350 N. Pentru Sarcina de rupere în bătătură de 350 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 501 – 550 N – 1 punct; - pentru valori între 551 – 600 N – 5 punct; - pentru valori între 601 – 650 N – 7 punct; - pentru valori mai mari de 650 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în urzeală" conform specificației tehnice de produs este de min. 500 N Pentru Sarcina de rupere în urzeală de 500 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 251 – 300 N – 1 punct; - pentru valori între 301 – 350 N – 5 punct; - pentru valori între 351 – 400 N – 7 punct; - pentru valori mai mari de 400 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în bătătură" conform specificației tehnice de produs este de min. 250 N. Pentru Sarcina de rupere în bătătură de 250 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

Previous winners

  • Who are you up against?

    The suppliers who have won similar contracts at INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE

From the notice

  • Se intenționează achiziționarea unor articole de echipament din componența uniformelor de poliție, în conformitate cu prevederile caietului de sarcini și specificatia tehnica anexata. Lot nr.1 Șapcă din stofă vară/iarnă pentru agenți/ inspectori/ comisari/ chestori; Lot nr.2 Pardesiu bărbați/femei pentru agenți/ inspectori/ comisari/ chestori; Lot nr.3 Jachetă bărbați/femei; Lot nr.4 Impermeabil pentru ploaie bărbați/femei; Lot nr.5 Cămașă-bluză cu mânecă lungă/ mânecă scurtă, bărbați/ femei - uniforma de serviciu; Lot nr.6 Cămășă (bărbați/femei). Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://www.e-licitatie.ro/pub). Număr zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 18 Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.

  • Contact

    ELENA-IULIA PETREachizitii@politiaromana.ro
  • Type
    Result · Framework agreement
  • Location
    Bucureşti
  • Main code
    Police uniforms
    35811200

Similar active competitions

  • INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI DE FRONTIERA

    Militært og spesialisert verneutstyr

    Articole de echipament “Scurtă, Mănuși, Pelerină de ploaie și Căciulă”

    INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI DE FRONTIERA din România intenționează să încheie acorduri-cadru pentru achiziționarea de articole de echipament (Scurtă, Mănuși, Pelerină de ploaie și Căciulă) pentru uniforma personalului, pe o perioadă de 4 ani, cu o valoare totală maximă estimată de 28.471.000 RON. Livrarea produselor se va face în București. Acordurile-cadru vor fi încheiate cu un singur operator economic pentru fiecare lot, fără reluarea competiției. Criteriile de atribuire includ prețul (14.2857%) și diverse criterii de calitate pentru fiecare lot, cum ar fi forța maximă de rupere, rezistența la sfâșiere, rezistența la presiune hidrostatică, rezistența la vapori de apă, rezistența termică, conținutul de material reciclat pentru ambalaje, funcționalitatea touchscreen pentru mănuși, rezistența la abraziune, tăiere, rupere și găurire conform SR EN 388+A1, rezistența vopsirilor la lumină și procentul de fibre reciclate din poliamidă/poliester. Pentru a se califica, ofertanții trebuie să demonstreze că, în ultimii 3 ani, au furnizat produse similare în valoare cumulată de minim 1.980.000 RON fără TVA pentru Scurtă, 420.000 RON fără TVA pentru Mănuși, 1.400.000 RON fără TVA pentru Pelerină de ploaie și 745.000 RON fără TVA pentru Căciulă.

    Framework agreement
    Nov 20, 2026(12 days)
    RON 28,471,000
  • MINISTERUL AFACERILOR INTERNE

    Militært og spesialisert verneutstyr

    Furnizarea de pantofi pentru intervenție/tactici

    Ministerul Afacerilor Interne din România, împreună cu autoritățile contractante nominalizate în documentație, intenționează să achiziționeze pantofi de intervenție/tactici pentru uniforma de serviciu a polițiștilor, prin acorduri-cadru de 2 ani, cu o valoare maximă totală de 9.708.748 lei. Livrările sunt destinate autorităților contractante participante, iar procedura este localizată în București. Produsele trebuie să fie încălțăminte funcțională pentru utilizare tactică, operativă, de intervenție sau protecție; se solicită managementul calității conform EN ISO 9001 sau echivalent și experiență, în ultimii 3 ani, în furnizarea de produse similare în valoare cumulată de cel puțin 700.000 lei fără TVA. Evaluarea acordă 40% prețului și 60% calității, incluzând izolarea termică la căldură și frig conform ISO 20347, greutatea pantofului în mărimea 42, garanția și rezistența la abraziune a căptușelii.

    Framework agreement
    Dec 7, 2026(29 days)
    RON 9,708,748
  • Spital Pneumoftiziologie Izvoru

    Medisinsk og laboratorieutstyr

    «Furnizare Aparatură medicală și dotări spitalicești»

    Spitalul Pneumoftiziologie Izvoru achiziționează aparatură medicală și dotări spitalicești, inclusiv echipamente medicale moderne și echipamente suport pentru diagnostic, tratament, monitorizare, recuperare și îngrijire a pacienților, cu o valoare maximă totală de 4.007.250 RON, livrarea urmând să se realizeze în Giurgiu pe o durată de 3 luni. Criteriile de atribuire sunt prețul ofertei (11.7647%), caracteristici tehnice de performanță (incluzând debitul demonstrat, diagonala ecranelor, rata de sampling, memoria internă, debitul continuu de oxigen, lățimea șezutului căruciorului, debitul de aer și nivelul de zgomot al aparatelor de tratare aer, valabilitatea cartușelor pentru gazometru, utilizarea spumei cu ciclopentan pentru frigiderul biologic, viteza de lucru a analizorului automat de urină și capacitatea de încărcare a analizorului automat de coagulare, cu ponderi variind între 2.9412% și 11.7647%), caracteristici de mediu (instruire privind consumul energetic și garanția produselor, cu ponderi variind între 1.4706% și 8.8235%) și caracteristici de calitate (timpul de intervenție, cu ponderi variind între 1.4706% și 8.8235%). Se solicită ca ofertanții să fie înregistrați în registrele comerciale și să demonstreze implementarea unui sistem de management al calității conform standardului ISO 9001:2015 sau echivalent.

    Competition
    Nov 19, 2026(11 days)
    RON 4,007,250