Search
  • Search


Romania: Tenders/INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE/Echipament din componenta uniformelor de politie
  1. Competition notice published

    Aug 9, 2024 12:31 PMAugust 9, 2024 12:31 PM
  2. Contract signed

    Jan 26, 2025 12:00 AMJanuary 26, 2025 12:00 AM
  3. Result notice published

    Feb 3, 2025 12:12 PMFebruary 3, 2025 12:12 PM
  4. Change in result

    May 8, 2025 6:50 AMMay 8, 2025 6:50 AM
  5. Change in result

    May 29, 2025 2:53 PMMay 29, 2025 2:53 PM
  6. Change in result

    Jan 30, 10:30 AMJanuary 30, 2026 10:30 AM
  7. Change in result

    Oct 2, 1:37 PMOctober 2, 2026 1:37 PM

Brief

Echipament din componenta uniformelor de politie

Awarded

The competition has ended and a winner has been selected.

Award
Pretul ofertei 5%
Procedure
OpenSingle stage
Agreement
Framework agreement
Estimated value
RON 8.8Mover 2 years

Brief

INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE intenționează să încheie un acord-cadru pentru achiziționarea de echipamente din componența uniformelor de poliție, care vor fi livrate în București, pe o durată de 2 ani, cu o valoare maximă estimată de 8.800.530 RON. Criteriile de atribuire includ prețul ofertei și calitatea, cu cerințe specifice pentru materiale precum țesătura poliester laminat imperrespirabil (2 straturi), blana de nutriet, țesătura poliester – microfibră, piele, țesătură sau tricot tip Kevlar, șnur și stofă, incluzând rezistența la rupere, rezistența la abraziune, conținutul de formaldehidă, rezistența vopsirii la frecare și la lumină artificială, precum și o garanție de peste 12 luni.

Militært og spesialisert verneutstyr

Result

TED
  • INVICTUS FORCE & SAFE
    Winner
  • S&G COMERCIAL
    Winner
  • SC TRANS-BLAN MOROSAN S.R.L.
    Winner
  • VLADOOR SMART
    Winner
  • Number of bids
    1
  • Contract value
    RON 3,071,831
  • Maximum framework agreement valueUp to RON 5,807,280

Custom Assessment Criteria

  • Get answers to your bid/no-bid criteria

    Set them up once and Cobrief answers them in every tender

Will you bid?

The agent sets up the bid and writes the first draft. Free for 14 days.

Award Criteria

  • Description

    Criterii de calitate pentru diverse materiale și produse.

    Sub-criteria

    • Rezistența vopsirii la frecare uscată a pielii (piele)5%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru notă 4-5 – 15 puncte; - pentru notă 5 – 30 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența vopsirii la frecare uscată a pielii" conform specificației tehnice de produs, notă 4 Pentru rezistența vopsirii la frecare uscată a pielii, cu notă 4 = 0 puncte.

    • Rezistența vopsirii la frecare umedă a pielii (piele)5%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru notă 4 – 10 puncte; - pentru notă 4-5 – 20 puncte; - pentru notă 5 – 30 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența vopsirii la frecare umedă a pielii" conform specificației tehnice de produs, notă 3-4. Pentru rezistența vopsirii la frecare umedă a pielii, cu notă 3-4 = 0 puncte.

    • Rezistența minimă a vopsirii la lumina artificială (șnur)5%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru notă 4-5 – 20 puncte; - pentru notă 5 – 30 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența minimă a vopsirii la lumina artificială" conform specificației tehnice de produs, notă 4 Pentru rezistența minimă a vopsirii la lumina artificială, cu notă 4 = 0 puncte.

    • Sarcina de rupere în urzeală (Țesătura poliester laminat imperrespirabil, 2 straturi)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 501 – 550 N – 10 puncte; - pentru valori între 551 – 600 N– 15 puncte; - pentru valori mai mari de 600 N – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în urzeală" conform specificației tehnice de produs este de min. 500 N. Pentru sarcina de rupere în urzeală de 500 N = 0 puncte.

    • Sarcina de rupere în bătătură (Țesătura poliester laminat imperrespirabil, 2 straturi)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 351 – 400 N – 10 puncte; - pentru valori între 401 – 450 N – 15 puncte; - pentru valori mai mari de 450 N – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în bătătură" conform specificației tehnice de produs este de min. 350 N. Pentru sarcina de rupere în bătătură de 350 N = 0 puncte.

    • Sarcina de rupere în sens longitudinal (blană nutriet)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 101 – 105 N – 10 puncte; - pentru valori între 106 – 110 N – 15 puncte; - pentru valori mai mari de 110 N – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în sens longitudinal" conform specificației tehnice de produs este de min. 100 N. Pentru sarcina de rupere în sens longitudinal de 100 N = 0 puncte.

    • Sarcina de rupere în urzeală (Țesătură poliester – microfibră)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 501 – 550 N – 10 puncte; - pentru valori între 551 – 600 N– 15 puncte; - pentru valori mai mari de 600 N – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în urzeală" conform specificației tehnice de produs este de min. 500 N. Pentru sarcina de rupere în urzeală de 500 N = 0 puncte.

    • Sarcina de rupere în bătătură (Țesătură poliester – microfibră)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 351 – 400 N – 10 puncte; - pentru valori între 401 – 450 N – 15 puncte; - pentru valori mai mari de 450 N – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în bătătură" conform specificației tehnice de produs este de min. 350 N. Pentru sarcina de rupere în bătătură de 350 N = 0 puncte.

    • Rezistența la abraziune 12 kPa (Țesătură poliester – microfibră)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 5.001 – 5.500 de cicli – 10 puncte; - pentru valori între 5.501 – 6.000 de cicli – 15 puncte; - pentru valori mai mari de 6.000 de cicli – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 5.000 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 5.000 cicli = 0 puncte.

    • Rezistența vopsirii la frecare uscată (piele)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru notă 4-5 – 10 puncte; - pentru notă 5 – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența vopsirii la frecare uscată" conform specificației tehnice de produs, notă 4. Pentru rezistența vopsirii la frecare uscată, cu notă 4 = 0 puncte.

    • Rezistența vopsirii la frecare umedă (piele)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru notă 4 – 5 puncte; - pentru notă 4-5 – 10 puncte; - pentru notă 5 – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența vopsirii la frecare umedă" conform specificației tehnice de produs, notă 3-4. Pentru rezistența vopsirii la frecare umedă, cu notă 3-4 = 0 puncte.

    • Rezistența la sfâşiere (piele)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 20,1-22 N/mm. = 1 punct; - pentru valori între 22,1-24 N/mm. = 5 puncte; - pentru valori între 24,1-26 N/mm. = 10 puncte; - pentru valori mai mari de 26 N/mm. = 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la sfâşiere" conform specificației tehnice de produs este de min. 20 N/mm. Pentru rezistența la sfâşiere de 20 N/mm. = 0 puncte.

    • Sarcina de rupere în lungime (Țesătură sau tricot tip Kevlar)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 601 – 650 N – 1 punct; - pentru valori între 651 – 700 N – 10 puncte; - pentru valori mai mari de 700 N – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în lungime" conform specificației tehnice de produs este de min. 600 N. Pentru sarcina de rupere în lungime de 600 N = 0 puncte.

    • Sarcina de rupere în lățime (Țesătură sau tricot tip Kevlar)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 351 – 400 N – 1 punct; - pentru valori între 401 – 450 N – 10 puncte; - pentru valori mai mari de 450 N – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în lățime" conform specificației tehnice de produs este de min. 350 N. Pentru sarcina de rupere în lățime de 350 N = 0 puncte.

    • Rezistența la sfâşiere (Țesătură sau tricot tip Kevlar)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 20,1-22 N/mm. = 1 punct; - pentru valori între 22,1-24 N/mm. = 5 puncte; - pentru valori între 24,1-26 N/mm. = 10 puncte; - pentru valori mai mari de 26 N/mm. – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la sfâşiere" conform specificației tehnice de produs este de min. 20 N/mm. Pentru rezistența la sfâşiere de 20 N/mm. = 0 puncte.

    • Conținut de formaldehidă (șnur)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 25-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 20-24 mg/kg = 5 puncte; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 10 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 15 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. = 0 puncte.

    • Garantia peste valoarea minima solicitata (șnur)3%

      În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 5 puncte; - 14 luni = 10 puncte; - 15 luni = 15 puncte; - 16 luni sau mai mult = 20 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună. Pentru garanția de 12 luni. = 0 puncte.

    • Rezistența la abraziune (stofă)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 25.001 – 27.000 de cicli – 1 punct; - pentru valori între 27.001 – 29.000 de cicli – 5 puncte; - pentru valori între 29.001 – 31.000 de cicli – 10 puncte; - pentru valori între 31.001 – 33.000 de cicli – 15 puncte; - pentru valori mai mari de 33.000 de cicli – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 25.000 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 25.000 cicli = 0 puncte.

    • Rezistența minimă a vopsirii la lumina artificială (stofă)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru notă 4-5 – 10 puncte; - pentru notă 5 – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența minimă a vopsirii la lumina artificială" conform specificației tehnice de produs, notă 4 Pentru rezistența minimă a vopsirii la lumina artificială, cu notă 4 = 0 puncte.

    • Garantia peste valoarea minima solicitata (stofă)3%

      În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 5 puncte; - 14 luni = 10 puncte; - 15 luni = 15 puncte; - 16 luni sau mai mult = 20 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună. Pentru garanția de 12 luni. = 0 puncte.

    • Piling la 4000 cicli (tercot)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru notă 4-5 – 10 puncte; - pentru notă 5 – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Piling la 4000 cicli" conform specificației tehnice de produs, notă 4. Pentru piling la 4000 cicli, cu notă 4 = 0 puncte.

    • Rezistența minimă a vopsirii la lumina artificială (tercot)3%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru notă 4-5 – 10 puncte; - pentru notă 5 – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența minimă a vopsirii la lumina artificială" conform specificației tehnice de produs, notă 4. Pentru rezistența minimă a vopsirii la lumina artificială, cu notă 4 = 0 puncte.

    • Garantia peste valoarea minima solicitata (tercot)3%

      În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 5 puncte; - 14 luni = 10 puncte; - 15 luni = 15 puncte; - 16 luni sau mai mult = 20 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună. Pentru garanția de 12 luni = 0 puncte.

    • Garantia peste valoarea minima solicitata (Țesătura poliester laminat imperrespirabil, 2 straturi)2%

      În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 1 punct; - 14 luni = 5 puncte; - 15 luni sau mai mult = 10 puncte. Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună. Pentru garanția de 12 luni = 0 puncte.

    • Conținut de formaldehidă (Țesătură poliester – microfibră)2%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 25-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 20-24 mg/kg = 3 puncte; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 5 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 7 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. = 0 puncte.

    • Garantia peste valoarea minima solicitata (piele)2%

      În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 1 punct; - 14 luni = 5 puncte; - 15 luni sau mai mult = 10 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună. Pentru garanția de 12 luni. = 0 puncte.

    • Garantia peste valoarea minima solicitata (piele)2%

      În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 1 punct; - 14 luni = 5 puncte; - 15 luni sau mai mult = 10 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună. Pentru garanția de 12 luni. = 0 puncte.

    • Conținut de formaldehidă (Țesătură sau tricot tip Kevlar)2%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 25-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 20-24 mg/kg = 3 puncte; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 5 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 7 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. = 0 puncte;

    • Conținut de formaldehidă (stofă)2%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 25-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 20-24 mg/kg = 3 puncte; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 5 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 7 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. = 0 puncte.

    • Conținut de formaldehidă (tercot)2%

      Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 25-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 20-24 mg/kg = 3 puncte; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 5 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 7 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. = 0 puncte.

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

Previous winners

  • Who are you up against?

    The suppliers who have won similar contracts at INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE

From the notice

  • Se intenționează achiziționarea unor articole de echipament din componența uniformelor de poliție, în conformitate cu prevederile caietului de sarcini și specificatia tehnica anexata. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://www.e-licitatie.ro/pub). Număr zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 18 Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.

  • Contact

    Bogdan Bălașaachizitii@politiaromana.ro
  • Type
    Result · Framework agreement
  • Location
    Bucureşti
  • Main code
    Police uniforms
    35811200

Similar active competitions

  • Spital Pneumoftiziologie Izvoru

    Medisinsk og laboratorieutstyr

    «Furnizare Aparatură medicală și dotări spitalicești»

    Spitalul Pneumoftiziologie Izvoru achiziționează aparatură medicală și dotări spitalicești, inclusiv echipamente medicale moderne și echipamente suport pentru diagnostic, tratament, monitorizare, recuperare și îngrijire a pacienților, cu o valoare maximă totală de 4.007.250 RON, livrarea urmând să se realizeze în Giurgiu pe o durată de 3 luni. Criteriile de atribuire sunt prețul ofertei (11.7647%), caracteristici tehnice de performanță (incluzând debitul demonstrat, diagonala ecranelor, rata de sampling, memoria internă, debitul continuu de oxigen, lățimea șezutului căruciorului, debitul de aer și nivelul de zgomot al aparatelor de tratare aer, valabilitatea cartușelor pentru gazometru, utilizarea spumei cu ciclopentan pentru frigiderul biologic, viteza de lucru a analizorului automat de urină și capacitatea de încărcare a analizorului automat de coagulare, cu ponderi variind între 2.9412% și 11.7647%), caracteristici de mediu (instruire privind consumul energetic și garanția produselor, cu ponderi variind între 1.4706% și 8.8235%) și caracteristici de calitate (timpul de intervenție, cu ponderi variind între 1.4706% și 8.8235%). Se solicită ca ofertanții să fie înregistrați în registrele comerciale și să demonstreze implementarea unui sistem de management al calității conform standardului ISO 9001:2015 sau echivalent.

    Competition
    Nov 19, 2026(11 days)
    RON 4,007,250
  • MINISTERUL AFACERILOR INTERNE

    Militært og spesialisert verneutstyr

    Furnizarea de pantofi pentru intervenție/tactici

    Ministerul Afacerilor Interne din România, împreună cu autoritățile contractante nominalizate în documentație, intenționează să achiziționeze pantofi de intervenție/tactici pentru uniforma de serviciu a polițiștilor, prin acorduri-cadru de 2 ani, cu o valoare maximă totală de 9.708.748 lei. Livrările sunt destinate autorităților contractante participante, iar procedura este localizată în București. Produsele trebuie să fie încălțăminte funcțională pentru utilizare tactică, operativă, de intervenție sau protecție; se solicită managementul calității conform EN ISO 9001 sau echivalent și experiență, în ultimii 3 ani, în furnizarea de produse similare în valoare cumulată de cel puțin 700.000 lei fără TVA. Evaluarea acordă 40% prețului și 60% calității, incluzând izolarea termică la căldură și frig conform ISO 20347, greutatea pantofului în mărimea 42, garanția și rezistența la abraziune a căptușelii.

    Framework agreement
    Dec 7, 2026(29 days)
    RON 9,708,748
  • INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI DE FRONTIERA

    Militært og spesialisert verneutstyr

    Articole de echipament “Scurtă, Mănuși, Pelerină de ploaie și Căciulă”

    INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI DE FRONTIERA din România intenționează să încheie acorduri-cadru pentru achiziționarea de articole de echipament (Scurtă, Mănuși, Pelerină de ploaie și Căciulă) pentru uniforma personalului, pe o perioadă de 4 ani, cu o valoare totală maximă estimată de 28.471.000 RON. Livrarea produselor se va face în București. Acordurile-cadru vor fi încheiate cu un singur operator economic pentru fiecare lot, fără reluarea competiției. Criteriile de atribuire includ prețul (14.2857%) și diverse criterii de calitate pentru fiecare lot, cum ar fi forța maximă de rupere, rezistența la sfâșiere, rezistența la presiune hidrostatică, rezistența la vapori de apă, rezistența termică, conținutul de material reciclat pentru ambalaje, funcționalitatea touchscreen pentru mănuși, rezistența la abraziune, tăiere, rupere și găurire conform SR EN 388+A1, rezistența vopsirilor la lumină și procentul de fibre reciclate din poliamidă/poliester. Pentru a se califica, ofertanții trebuie să demonstreze că, în ultimii 3 ani, au furnizat produse similare în valoare cumulată de minim 1.980.000 RON fără TVA pentru Scurtă, 420.000 RON fără TVA pentru Mănuși, 1.400.000 RON fără TVA pentru Pelerină de ploaie și 745.000 RON fără TVA pentru Căciulă.

    Framework agreement
    Nov 20, 2026(12 days)
    RON 28,471,000