Echipamente digitale, multimedia, robotica, IoT si videoproiectie - necesare derularii proiectului “DigiUPT – Măsuri integrate pentru transformarea digitală și pregătirea pentru profesiile viitorului în Universitatea Politehnica Timișoara
Awarded
The competition has ended and a winner has been selected.
- Deadline
- Apr 7,Expired
- Award
- Pretul ofertei 7% and 67 more
Brief
UNIVERSITATEA POLITEHNICA TIMISOARA a încheiat un acord cu BEESPEED AUTOMATIZARI, ROBOTSNET CONSULTING SRL, SKYLIUM SERVICES, B.N.BUSINESS S.R.L., ONLINE CONCEPT S.R.L., INCREMENTAL S.R.L. pentru livrarea de echipamente digitale, multimedia, robotică, IoT și videoproiecție, cu o valoare totală de 2.787.918 RON și o durată de 6 luni. Criteriile de atribuire au inclus prețul ofertei, perioada extinsă de garanție a produselor (minim 24 de luni, cu punctaj maxim pentru 48 de luni sau mai mult), puncte de acces suplimentare (minim 300), declarația REACH pentru substanțele candidate, ambalajul din material reciclat (minim 50%), caracteristici tehnice specifice pentru vehicule zburătoare (GPU integrat cu minim 350 de nuclee, cel puțin un IMU suplimentar, cameră video frontală RGB HD, 3 camere video RGB spate/lateral, implementare virtuală pentru algoritmi de reglare), camere video suplimentare pentru sistemul de urmărire a mișcării (minim 8 camere), accesorii și licență software pentru aplicații de urmărire mișcare umană/robot umanoid (minim două costume și licență software), structură modulară pentru echipamentele din lotul 4, capacitate (putere de ieșire) ridicată (minim 300 KVA), autonomie superioară la încărcare de 50% (minim 45 de minute), accesorii suplimentare de tip PDU (minim 4), eficiență energetică conform Energy Star, capacitate de stocare pentru căști MR (minim 128GB DDR5), senzori/camere pentru căști MR (minim 6), pachet software de modelare 3D pentru căști MR (CAD Link pentru formate STEP), memorie RAM pentru tablete (minim 8GB), card SD (minim 16GB), card M.2 pentru arhitectură de procesare pe Edge, echipament gateway (minim 3 intrări/ieșiri digitale), stație mobilă de programare și operare (laptop și tabletă), sarcină maximă COBOT (minim 4kg), sarcină maximă robot mobil autonom (minim 50kg), caracteristici tehnice suplimentare pentru placa de dezvoltare cu microcontroller și placa Jetson (interfață Ethernet, mai mult de 4GB RAM), senzori suplimentari de mediu, compatibilitate software între echipamente, oculare suplimentare pentru echipamentul de la poziția 11, canale suplimentare pentru sursa de alimentare (minim 2 reglabile + 1 fix), seturi suplimentare de conectori (minim 1 set), dimensiunea combinată a ramei pentru ecranele LCD (maxim 3.5mm), numărul porturilor de ieșire HDMI pentru controller-ul video wall (minim 6), rezoluția proiectorului (minim 1920x1080 pixeli), luminozitatea proiectorului (minim 10000 lumeni), consumul de energie în modurile stare de veghe și inactiv pentru sistemul videowall, camere de studio 4K PTZ live stream suplimentare (minim 4), meeting camera suplimentare (minim 5), monitoare video portabile cu funcții de monitorizare quad view, dual view și single view, sisteme de microfoane wireless lavalieră (minim 3), microfoane headset cu mufă jack 3,5mm și bandă de frecvență extinsă, consum de energie în modurile stare de veghe și inactiv pentru monitorul PC 4K, declarație REACH pentru substanțele candidate pentru sistemul lightboard și ambalaj din material reciclat pentru sistemul lightboard.
Datamaskinhandel og tilhørende utstyr
Result
- B.N.BUSINESS S.R.L.Winner
- BEESPEED AUTOMATIZARIWinner
- INCREMENTAL S.R.L.Winner
- ONLINE CONCEPT S.R.L.Winner
- ROBOTSNET CONSULTING SRLWinner
- SKYLIUM SERVICESWinner
- 1Number of bids
- RON 2,787,918Contract value
Custom Assessment Criteria
Get answers to your bid/no-bid criteria
Set them up once and Cobrief answers them in every tender
Will you bid?
The agent sets up the bid and writes the first draft. Free for 14 days.
Award Criteria
Description
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Pentru situatia in care un lot cuprinde mai multe echipamente distincte, cu perioade de garantie diferite, in prezentul context, pentru calculul punctajului, se va considera garantia cea mai redusa dintre toate produsele din lot. Punctajul pentru factorul de evaluare „Perioada de garanție extinsa” se aplică echipamentelor din lotul 1 și se acordă astfel: a) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare sau egala cu 48 de luni se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv (20 puncte); b) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare de 24 de luni si mai mica de 48 de luni, punctajul se acorda astfel: PG(n)=[(G(n)-Gmin)/Gmax-Gmin)] x 20 unde: PG(n) reprezinta punctajul obtinut de oferta admisibila aflata sub evaluare ; G(n) reprezinta numarul de luni de garantie din oferta aflata sub evaluare; Gmin reprezinta numarul de luni de garantie specificata in caietul de sarcini (24 luni); Gmax reprezinta numarul de luni de garantie maxim ofertat c) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor egala cu 24 de luni se vor acorda 0 puncte. d) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor mai mica de 24 de luni oferta va fi declarata neconforma.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Puncte de acces suplimentare” se aplică componentei 1 din lotul 1, în cazul în care există oferte ce conțin un număr de puncte de acces (AP) mai mare decât cel minim definit în caietul de sarcini. În acest caz, punctajul se acordă astfel: a) pentru oferta cu cel mai mare număr de puncte de acces (NAPmax), se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 20 puncte; b) pentru restul ofertelor admisibile, punctajul se acordă astfel: P2(n)=[(NAP(n)-NAPmin)/(NAPmax-NAPmin)] x 20, unde: P2(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă cu numărul n, aflată sub evaluare; NAP(n) reprezintă numărul de puncte de acces din oferta admisibilă cu numărul n, aflată sub evaluare; NAPmin reprezintă numărul minim admisibil de puncte de acces (AP) specificat în caietul de sarcini: NAPmin = 300; NAPmax reprezintă numărul maxim de puncte de acces (AP) ofertat, asociat ofertei de la lit. a). Notă: ofertele ce conțin un număr mai mic de 300 de puncte de acces (AP) vor fi declarate neconforme.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „criterii privind substantele periculoase -declaratie pentru lista REACH a substantelor candidate” se aplică echipamentelor din lotul 1 și se acordă astfel: a) pentru ofertele care prezinta Declaratia REACH, se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 10 puncte; b) pentru ofertele care nu prezinta Declaratia REACH, se acorda 0 puncte Ofertantul trebuie să declare prezența oricărei substanțe înscrise pe lista REACH a substanțelor candidate cu o concentrație mai mare de 0,1% (procent de masă) în întregul produs si în fiecare dintre următoarele subansambluri: - placă de bază cu circuite (inclusiv CPU, RAM); - carcase și rame; - cabluri externe de alimentare cu curent continuu și curent alternativ (inclusiv adaptoare și surse de alimentare) Modalitatea de verificare/indeplinire Ofertantul va prezenta o declarație în care să indice substanțele specifice prezente.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „ Gestiunea scoaterii din uz - ambalaj din material reciclat” se aplică echipamentelor din lotul 1 și se acordă astfel: a.pentru ofertele care prezinta cel mai mare procent de material reciclat/biodegradabil/compostabil (care este compus din cel putin 50% material reciclat) din totalul ambalajului se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 10 puncte; b. pentru ofertele admisibile care prezinta alt procent de material reciclat/biodegradabil/compostabil din totalul ambalajului, punctajul se acorda astfel: P(n) = (AMrec. n/ AMrec. maxim) x 10 puncte unde: P(n) reprezinta punctajul obtinut de catre oferta admisibila aflata sub evaluare ; AMrec.n reprezinta procentul de material reciclat/biodegradabil/compostabil din totalul ambalajului al ofertei admisibile aflata sub evaluare; AMrec. max. reprezinta cel mai mare procent de material reciclat/biodegradabil/compostabil din totalul ambalajului din cadrul ofertelor admisibile. c.pentru ofertele in care nu se specifica procentul de material reciclat se vor acorda 0 puncte. În cazul în care sunt utilizate cutii din carton, acestea trebuie sa fie compuse din cel puțin 50% material reciclat. În cazul în care sunt utilizate pungi sau folii din plastic pentru ambalarea finală, acestea trebuie să fie compuse din cel puțin 50% material reciclat sau trebuie sa fie biodegradabile sau compostabile, în conformitate cu definițiile prevăzute în EN 13432. Modalitatea de verificare/indeplinire: Produsele care dețin o etichetă ecologică relevantă de tip I și care îndeplinesc criteriile enumerate sunt considerate conforme. În mod alternativ, ofertantul va prezenta o declarație de conformitate cu prezentul criteriu privind ambalajul produsului. Criteriul vizează numai ambalajele primare astfel cum sunt definite în Directiva 94/62/CE. Ofertantii trebuie sa prezinte in cadrul ofertei o declaratie de conformitate in cadrul careia sa prezinte procentul de material reciclat din totalul ambalajului utilizat pentru ambalarea produselor. De asemenea, ofertantii trebuie sa prezinte in cadrul ofertei documente provenite de la producător care confirmă procentul de material reciclat folosit la ambalaj.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Pentru situatia in care un lot cuprinde mai multe echipamente distincte, cu perioade de garantie diferite, in prezentul context, pentru calculul punctajului, se va considera garantia cea mai redusa dintre toate produsele din lot. Punctajul pentru factorul de evaluare „Perioada de garanție extinsa” se aplică echipamentelor din lotul 3 și se acordă astfel: a) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare sau egala cu 48 de luni se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv (10 puncte); b) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare de 24 de luni si mai mica de 48 de luni, punctajul se acorda astfel: PG(n)=[(G(n)-Gmin)/Gmax-Gmin)] x 10 unde: PG(n) reprezinta punctajul obtinut de oferta admisibila aflata sub evaluare ; G(n) reprezinta numarul de luni de garantie din oferta aflata sub evaluare; Gmin reprezinta numarul de luni de garantie specificata in caietul de sarcini (24 luni); Gmax reprezinta numarul de luni de garantie maxim ofertat c) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor egala cu 24 de luni se vor acorda 0 puncte. d) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor mai mica de 24 de luni oferta va fi declarata neconforma.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Camere video suplimentare sistem urmărire” se aplică componentei din lotul 3 și se acordă astfel: a) pentru ofertele unde sistemul de urmărire a mișcării include o camera video suplimentară cu aceleași specificații minime solicitate se acordă 5 puncte. b) pentru ofertele unde sistemul de urmărire a mișcării include două sau mai multe camere video suplimentare cu aceleași specificații minime solicitate se acordă 10 puncte. Notă: ofertele ce nu conțin minim cele 8 camere solicitate se vor considera neconforme.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „ Accesorii și licență software pentru aplicații de urmărire mișcare umană / robot umanoid” se aplică componentei din lotul 3 și se acordă astfel: a) pentru ofertele unde sistemul de urmărire a miscării conține și minim două costume pentru urmărire mișcare umană, plus licența software necesară, se acordă 10 puncte b) pentru ofertele unde sistemul de urmărire a miscării nu conține și minim două costume pentru urmărire mișcare umană, plus licența software necesară, nu se acordă puncte.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Pentru situatia in care un lot cuprinde mai multe echipamente distincte, cu perioade de garantie diferite, in prezentul context, pentru calculul punctajului, se va considera garantia cea mai redusa dintre toate produsele din lot. Punctajul pentru factorul de evaluare „Perioada de garanție extinsa” se aplică echipamentelor din lotul 4 și se acordă astfel: a) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare sau egala cu 48 de luni se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv (10 puncte); b) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare de 24 de luni si mai mica de 48 de luni, punctajul se acorda astfel: PG(n)=[(G(n)-Gmin)/Gmax-Gmin)] x 10 unde: PG(n) reprezinta punctajul obtinut de oferta admisibila aflata sub evaluare ; G(n) reprezinta numarul de luni de garantie din oferta aflata sub evaluare; Gmin reprezinta numarul de luni de garantie specificata in caietul de sarcini (24 luni); Gmax reprezinta numarul de luni de garantie maxim ofertat c) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor egala cu 24 de luni se vor acorda 0 puncte. d) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor mai mica de 24 de luni oferta va fi declarata neconforma.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „eficienta energetica” se aplică ambelor echipamente și se acordă astfel: a) pentru ofertele care prezinta cea mai crescuta eficienta energetica fata de cerintele minime prevazute de Energy Star, se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 10 puncte; b)pentru ofertele care prezinta alte eficiente energetice fata de cerintele minime prevazute de Energy Star, punctajul se acorda astfel: P(n) = [CEmin /CE(n)] x 10 puncte unde: Pn reprezinta punctajul obtinut de oferta admisibile aflata sub evaluare; CEmin reprezinta eficienta energetica a produsului ofertat; CE(n) reprezinta eficienta energetica a ofertei admisibile aflata sub evaluare. Echipamentele trebuie sa aiba o eficienta energetica crescuta care contribuie o parte semnificativa a utilizarii energiei conform cu cerintele programului Energy Star https://www.energystar.go sau echivalent Modalitatea de verificare/indeplinire Ofertantul trebuie să furnizeze rapoarte de testare efectuate conform metodelor de testare prevăzute în cea mai recentă versiune a programului Energy Star (versiunea 8.0). Modelele care s-au calificat pentru programul Energy Star al UE și care sunt înregistrate în baza de date a programului vor fi considerate conforme. Înregistrările Energy Star din cea mai recentă versiune din SUA sunt acceptate cu condiția ca testarea sa se fi efectuat în conformitate cu cerințele europene privind puterea de intrare. Produsele care dețin eticheta UE ecologică sau o altă etichetă ecologică relevantă (de tip I sau ISO 14024) care respectă cerințele specificate sunt considerate conforme.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „ Gestiunea scoaterii din uz - ambalaj din material reciclat” se aplică ambelor echipamente din lotul 4 și se acordă astfel: a.pentru ofertele care prezinta cel mai mare procent de material reciclat/biodegradabil/compostabil (care este compus din cel putin 50% material reciclat) din totalul ambalajului se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 10 puncte; b. pentru ofertele admisibile care prezinta alt procent de material reciclat/biodegradabil/compostabil din totalul ambalajului, punctajul se acorda astfel: P(n) = (AMrec. n/ AMrec. maxim) x 10 puncte unde: P(n) reprezinta punctajul obtinut de catre oferta admisibila aflata sub evaluare ; AMrec.n reprezinta procentul de material reciclat/biodegradabil/compostabil din totalul ambalajului al ofertei admisibile aflata sub evaluare; AMrec. max. reprezinta cel mai mare procent de material reciclat/biodegradabil/compostabil din totalul ambalajului din cadrul ofertelor admisibile. c.pentru ofertele in care nu se specifica procentul de material reciclat se vor acorda 0 puncte. În cazul în care sunt utilizate cutii din carton, acestea trebuie sa fie compuse din cel puțin 50% material reciclat. În cazul în care sunt utilizate pungi sau folii din plastic pentru ambalarea finală, acestea trebuie să fie compuse din cel puțin 50% material reciclat sau trebuie sa fie biodegradabile sau compostabile, în conformitate cu definițiile prevăzute în EN 13432. Modalitatea de verificare/indeplinire: Produsele care dețin o etichetă ecologică relevantă de tip I și care îndeplinesc criteriile enumerate sunt considerate conforme. În mod alternativ, ofertantul va prezenta o declarație de conformitate cu prezentul criteriu privind ambalajul produsului. Criteriul vizează numai ambalajele primare astfel cum sunt definite în Directiva 94/62/CE. Ofertantii trebuie sa prezinte in cadrul ofertei o declaratie de conformitate in cadrul careia sa prezinte procentul de material reciclat din totalul ambalajului utilizat pentru ambalarea produselor. De asemenea, ofertantii trebuie sa prezinte in cadrul ofertei documente provenite de la producător care confirmă procentul de material reciclat folosit la ambalaj.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Echipament gateway”: a) pentru ofertele în care există cel puțin 3 intrări digitale și 3 ieșiri digitale, respectiv 3 comutatoare și trei led-uri conectate pe stand, precum și 2 intrări analogice la care sunt conectate pe stand 1 potențiometru si un senzor de distanță se acordă 10 puncte; b) pentru ofertele în care există cel puțin 3 intrări digitale și 3 ieșiri digitale, respectiv 3 comutatoare și trei led-uri conectate pe stand se acordă 5 puncte; c) pentru ofertele în care există 1 intrare digitală și 1 ieșire digitală, respectiv 1 comutator și un led conectate pe stand se acordă 2.5 puncte; d) pentru ofertele în care nu sunt intrări analogice/digitale se acordă 0 puncte;
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Perioada de garanție extinsa” se aplică echipamentelor din lotul 6 și se acordă astfel: a) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare sau egala cu 48 de luni se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv (10 puncte); b) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare de 24 de luni si mai mica de 48 de luni, punctajul se acorda astfel: PG(n)=[(G(n)-Gmin)/Gmax-Gmin)] x 10 unde: PG(n) reprezinta punctajul obtinut de oferta admisibila aflata sub evaluare ; G(n) reprezinta numarul de luni de garantie din oferta aflata sub evaluare; Gmin reprezinta numarul de luni de garantie specificata in caietul de sarcini (24 luni); Gmax reprezinta numarul de luni de garantie maxim ofertat c) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor egala cu 24 de luni se vor acorda 0 puncte. d) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor mai mica de 24 de luni oferta va fi declarata neconforma.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Pentru situatia in care un lot cuprinde mai multe echipamente distincte, cu perioade de garantie diferite, in prezentul context, pentru calculul punctajului, se va considera granantia cea mai redusa dintre toate produsele din lot. Punctajul pentru factorul de evaluare „Perioada de garanție extinsa” se aplică echipamentelor din lotul 7 și se acordă astfel: a) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare sau egala cu 48 de luni se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv (10 puncte); b) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare de 24 de luni si mai mica de 48 de luni, punctajul se acorda astfel: PG(n)=[(G(n)-Gmin)/Gmax-Gmin)] x 10 unde: PG(n) reprezinta punctajul obtinut de oferta admisibila aflata sub evaluare ; G(n) reprezinta numarul de luni de garantie din oferta aflata sub evaluare; Gmin reprezinta numarul de luni de garantie specificata in caietul de sarcini (24 luni); Gmax reprezinta numarul de luni de garantie maxim ofertat c) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor egala cu 24 de luni se vor acorda 0 puncte. d) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor mai mica de 24 de luni oferta va fi declarata neconforma.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „caracteristici tehnice suplimentare placa dezvolatare cu micocontroller si placa Jetson” se aplică echipamentelor din lotul 7 și se acordă astfel: -pentru includerea unei interfete Ethernet (on board sau cu interfata USB) se acorda 5 puncte -pentru includerea a mai mult de 4GB RAM pe placa de dezvoltare tip Nvidia Jetson se acorda 5 puncte
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „senzori suplimentari de mediu” se aplică echipamentelor din lotul 7 și se acordă astfel: a)pentru fiecare senzor de tip diferit si distinct (prin distinct se intelege fie ca masoara o marime/un set de marimi fizica/fizice distincte fie ca principiul de functionare este fundamental diferit) se acorda cate 2 puncte, in limita a maxim 10 puncte
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Perioada de garanție extinsa” se aplică echipamentelor din lotul 8 și se acordă astfel: a) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare sau egala cu 48 de luni se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv (10 puncte); b) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare de 24 de luni si mai mica de 48 de luni, punctajul se acorda astfel: PG(n)=[(G(n)-Gmin)/Gmax-Gmin)] x 10 unde: PG(n) reprezinta punctajul obtinut de oferta admisibila aflata sub evaluare ; G(n) reprezinta numarul de luni de garantie din oferta aflata sub evaluare; Gmin reprezinta numarul de luni de garantie specificata in caietul de sarcini (24 luni); Gmax reprezinta numarul de luni de garantie maxim ofertat c) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor egala cu 24 de luni se vor acorda 0 puncte. d) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor mai mica de 24 de luni oferta va fi declarata neconforma.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Perioada de garanție extinsa” se aplică echipamentelor din lotul 9 și se acordă astfel: a) pentru ofertele insotite de o garantie pentru fiecare componenta mai mare sau egala cu 48 de luni se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv (10 puncte); b) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare de 24 de luni si mai mica de 48 de luni, punctajul se acorda astfel: PG(n)=[(G(n)-Gmin)/Gmax-Gmin)] x 10 unde: PG(n) reprezinta punctajul obtinut de oferta admisibila aflata sub evaluare ; G(n) reprezinta numarul de luni de garantie din oferta aflata sub evaluare; Gmin reprezinta numarul de luni de garantie specificata in caietul de sarcini (24x2=48 luni); Gmax reprezinta numarul de luni de garantie maxim ofertat. c) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor egala cu 24 de luni se vor acorda 0 puncte. d) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor mai mica de 24 de luni oferta va fi declarata neconforma.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „ Dimensiunea combinată a ramei ( distanta bezel to bezel) pentru ecranele LCD (punctul 1) din cadrul componentei 1” se aplică echipamentelor din lotul 9 și se acordă astfel: a. Pentru ofertele în care dimensiunea combinată a ramei (distanta bezel to bezel) se află în intervalul 0.1mm - 1.49mm se acordă punctajul maxim: 10 puncte. b.Pentru ofertele în care dimensiunea combinată a ramei (distanța bezel to bezel) se află în intervalul 1.49 – 3.49 mm se acordă 5 puncte c.Pentru ofertele în care dimensiunea combinată a ramei (distanța bezel to bezel) este de 3.5 mm se acordă 0 puncte Nota: Pentru echiparea din componenta 1 ecrane LCD la care dimensiunea combinată a ramei (distanța bezel to bezel) este mai mare de 3.5mm oferta va fi declarată neconformă.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Numărul porturilor de ieșire HDMI pentru controller-ul video wall din cadrul componentei 1” se aplică echipamentelor din lotul 9 și se acordă astfel: a.Pentru cel mai mare număr al porturilor de ieșire HDMI al controller-ului video wall se acordă punctajul maxim alocat, respectiv 10 puncte b.Pentru ofertele cu un număr al porturilor de ieșire HDMI al controller-ului video wall componenta 1 cuprinse între Pmin și Pmax, punctajul se acordă astfel: Pp(n) = [(P(n) - Pmin) / (Pmax - Pmin)] x 10 unde: Pp(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă aflată sub evaluare; P(n) reprezintă numărul porturilor de ieșire HDMI al controller-ului video wall aflat sub evaluare Pmin reprezintă numărul porturilor de ieșire HDMI al controller-ului video wall specificat în caietul de sarcini (6) Pmax reprezintă numărul porturilor de ieșire HDMI al controller-ului video wall maxim ofertat c.Pentru ofertele în care numărul porturilor de ieșire HDMI al controller-ului video wall este 6 se acordă 0 puncte Notă: Pentru echiparea din componenta 1 controller video wall la care numărul porturilor de ieșire HDMI este mai mic de 6 oferta va fi declarată neconformă.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Luminozitate proiectorului din cadrul componentei 2” se aplică echipamentelor din lotul 9 și se acordă astfel: a.PL(n)=[(L(n)-Lmin)/Lmax-Lmin)] x10 unde: PL(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă aflata sub evaluare; L(n) reprezintă luminozitatea aflată sub evaluare; Lmin reprezintă luminozitatea specificată în caietul de sarcini (10000 lumeni); Lmax reprezintă luminozitatea maxim ofertată b.Pentru ofertele în care luminozitatea este 10000 lumeni se acordă 0 puncte; Nota: Pentru echiparea produsului cu luminozitate mai mica de 10000 lumeni, oferta va fi declarată neconformă.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Perioada de garanție extinsa” se aplică echipamentelor din lotul 10 și se acordă astfel: a) pentru ofertele insotite de o garantie pentru fiecare componenta mai mare sau egala cu 48 de luni se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv (10 puncte); b) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare de 24 de luni și mai mica de 48 de luni, punctajul se acorda astfel: PG(n)=[(G(n)-Gmin)/Gmax-Gmin)] x 10 unde: PG(n) reprezinta punctajul obtinut de oferta admisibila aflata sub evaluare ; G(n) reprezinta numarul de luni de garantie din oferta aflata sub evaluare; Gmin reprezinta numarul de luni de garantie specificata în caietul de sarcini (24x2=48 luni); Gmax reprezinta numarul de luni de garantie maxim ofertat. c) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor egala cu 24 de luni se vor acorda 0 puncte. d) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor mai mica de 24 de luni oferta va fi declarata neconforma.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Camere de studio de tip 4K PTZ live stream” pentru Modulul 1 din cadrul Componentei 1” din lotul 10 se acordă astfel: a) pentru ofertele în care numărul de camere de studio de tip 4K PTZ live stream aferent Modului 1 din cadrul Componentei 1 este mai mare decât numărul solicitat 4, sunt respectate caracteristicile tehnice și există compatibilitate între elementele se acordă punctajul calculat astfel: PD(n)=[(D(n)-Dmin)/Dmax-Dmin)] x 10 unde: PD(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă aflată sub evaluare ; D(n) reprezintă numărul de Camere de studio de tip 4K PTZ live stream aflate sub evaluare; Dmin reprezintă numărul de Camere de studio de tip 4K PTZ live stream specificată în caietul de sarcini (4 buc); Dmax reprezintă numărul maxim de Camere de studio de tip 4K PTZ live stream ofertate de participanții la licitație. b) Dacă numărul de Camere de studio de tip 4K PTZ live stream ofertate este cel solicitat 4 bucați, se respectă cerințele tehnice și există un ofertant care depășește numarul minim solicitat, atunci punctajul este de 0 puncte. Formula de la punctul a) se aplică doar ofertanților care depășesc numărul minim solicitat. c) pentru ofertele în care numărul de camere de studio de tip 4K PTZ live stream aferent Modului 1 din cadrul Componentei 1 este mai mic de 4, sau dacă nu sunt respectate caracteristicile tehnice, sau nu există compatibilitate între elementele sistemului, oferta va fi declarată neconformă.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Meeting camera” suplimentare pentru Modulul 1 din cadrul Componentei 2” din lotul 10 se acordă astfel: a) pentru ofertele în care numărul de meeting camera aferent Modului 1 din cadrul Componentei 2 este mai mare decât numărul solicitat 5 bucați, sunt respectate caracteristicile tehnice și există compatibilitate între elementele se acordă punctajul calculat astfel: PD(n)=[(D(n)-Dmin)/Dmax-Dmin)] x 10 unde: PD(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă aflată sub evaluare ; D(n) reprezintă numărul de Meeting camera aflate sub evaluare; Dmin reprezintă numărul de Meeting camera specificată în caietul de sarcini (5 buc); Dmax reprezintă numărul maxim de Meeting camera ofertate de participanții la licitație. b) Dacă numărul de Meeting camera ofertate este cel solicitat 5 bucați, se respectă cerințele tehnice și există un ofertant care depășește numarul minim solicitat, atunci punctajul este de 0 puncte. Formula de la punctul a) se aplică doar ofertanților care depășesc numărul minim solicitat. c) pentru ofertele în care numărul de Meeting camera aferent Modului 1 din cadrul Componentei 1 este mai mic de 5, sau dacă nu sunt respectate caracteristicile tehnice, oferta va fi declarată neconformă.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Microfoane headset” pentru Modulul 5 din cadrul Componentei 2” din lotul 10 se acordă astfel: a) Dacă sunt ofertate Microfoane headset care respectă cerințele tehnice, iar numărul sistemelor este egal cu 3, punctajul este de 2 puncte. b) Se acordă punctaj suplimentar de 5 puncte ofertelor care au incluse microfoane headset ce oferă din fabricație (fără adaptoare) mufă de ieșire de tip jack 3,5mm cu piuliță de fixare pentru siguranță. c) Se acordă punctaj suplimentar de 3 puncte ofertelor care au incluse microfoane headset cu banda de frecventă mai mare de 25Hz-20kHz și presiunea acustică maxim suportată mai mare de 138 dB. d) pentru ofertele în care numărul de Microfoane headset aferent Modului 5 din cadrul Componentei 2 este mai mic de 3, sau dacă nu sunt respectate caracteristicile tehnice, oferta va fi declarată neconformă.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Perioada de garanție extinsa” se aplică echipamentelor din lotul 11 și se acordă astfel: a) pentru ofertele insotite de o garantie pentru fiecare componenta mai mare sau egala cu 48 de luni se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv (10 puncte); b) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare de 24 de luni si mai mica de 48 de luni, punctajul se acorda astfel: PG(n)=[(G(n)-Gmin)/Gmax-Gmin)] x 10 unde: PG(n) reprezinta punctajul obtinut de oferta admisibila aflata sub evaluare G(n) reprezinta numarul de luni de garantie din oferta aflata sub evaluare; Gmin reprezinta numarul de luni de garantie specificata in caietul de sarcini (24 luni); Gmax reprezinta numarul de luni de garantie maxim ofertat. c) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor egala cu 24 de luni se vor acorda 0 puncte. d) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor mai mica de 24 de luni oferta va fi declarata neconforma.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Camere video spate, lateral stânga și lateral dreapta vehicul zburător” se aplică componentei 1 din lotul 2 și se acordă astfel: a) pentru ofertele unde vehiculul zburător include 3 camere video RGB dispuse astfel: - în spate (o cameră) - lateral stânga (o cameră) - lateral dreapta (o cameră) se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 7.5 puncte. b) pentru ofertele unde vehiculul zburător nu include 3 camere video RGB dispuse astfel: - în spate (o cameră) - lateral stânga (o cameră) - lateral dreapta (o cameră) nu se acordă punctaj.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Implementare virtuală vehicul zburător pentru proiectare algoritmi de reglare” se aplică componentei 1 din lotul 2 și se acordă astfel: a) pentru ofertele ce conțin și o implementare virtuală a vehiculului zburător, cu un comportament dinamic similar cu sistemul fizic real, ce permite proiectarea algoritmilor de reglare în Matlab/Simulink se acordă 7.5 puncte b) pentru ofertele ce nu conțin și o implementare virtuală a vehiculului zburător, cu un comportament dinamic similar cu sistemul fizic real, ce permite proiectarea algoritmilor de reglare în Matlab/Simulink nu se acordă punctaj.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Structură modulară” se aplică componentei 1 și componentei 2 din lotul 4 și se acordă astfel: a) pentru ofertele ale căror echipamente ale componentei 1 și componentei 2 au o structură modulară, permițând, la nevoie, creșterea capacității, sau asigurarea redundanței prin adaugarea de module suplimentare, se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 7.5 puncte; b) pentru ofertele ale căror echipamente ale componentei 1 și componentei 2 nu au o structură modulară, nu se acordă punctaj suplimentar.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Capacitate (putere ieșire) ridicată” se aplică componentei 1 și componentei 2 din lotul 4 și se acordă astfel: a) pentru oferta cu cea mai mare capacitate, cumulată de la ambele componente, (Cmax), se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 7.5 puncte; b) pentru restul ofertelor admisibile, punctajul se acordă astfel: P2(n)=[(C(n)-Cmin)/(Cmax-Cmin)] x 7.5, unde: P2(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă cu numărul n, aflată sub evaluare; C(n) reprezintă capacitatea totală, cumulată de la ambele componente, din oferta admisibilă cu numărul n, aflată sub evaluare; Cmin reprezintă capacitatea minimă totală, cumulată de la ambele componente, specificată în caietul de sarcini: Cmin = 300 KVA; Cmax reprezintă capacitatea maximă totală, cumulată de la ambele componente, asociată ofertei de la lit. a).
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Autonomie superioară la încărcare de 50%” se aplică componentei 1 și componentei 2 din lotul 4 și se acordă astfel: a) pentru oferta cu cea mai mare autonomie, cumulată de la ambele componente, (Amax), se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 7.5 puncte; b) pentru restul ofertelor admisibile, punctajul se acordă astfel: P3(n)=[(A(n)-Amin)/(Amax-Amin)] x 7.5, unde: P3(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă cu numărul n, aflată sub evaluare; A(n) reprezintă capacitatea totală, cumulată de la ambele componente, din oferta admisibilă cu numărul n, aflată sub evaluare; Amin reprezintă capacitatea minimă totală, cumulată de la ambele componente, specificată în caietul de sarcini: Amin = 45 minute; Amax reprezintă capacitatea maximă totală, cumulată de la ambele componente, asociată ofertei de la lit. a).
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Accesorii suplimentare” se aplică componentei 1 și componentei 2 din lotul 4 și se acordă astfel: a) pentru oferta cu cel mai mare număr de accesorii de tip PDU (NPDUmax), se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 7.5 puncte; b) pentru restul ofertelor admisibile, punctajul se acordă astfel: P4(n)=[(NPDU(n)-NPDUmin)/(NPDUmax-NPDUmin)] x 7.5, unde: P4(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă cu numărul n, aflată sub evaluare; NPDU(n) reprezintă numărul total, cumulat de la ambele componente, de accesorii de tip PDU din oferta admisibilă cu numărul n, aflată sub evaluare; NPDUmin reprezintă numărul minim total, cumulat de la ambele componente, de accesorii de tip PDU specificat în caietul de sarcini: NPDUmin = 4; NPDUmax reprezintă numărul maxim total, cumulat de la ambele componente, de accesorii de tip PDU, asociat ofertei de la lit. a). Notă: ofertele ce conțin un număr mai mic de 4 accesorii de tip PDU vor fi declarate neconforme.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
PPunctajul pentru factorul de evaluare „GPU integrat vehicul zburător” se aplică componentei din lotul 2 și se acordă astfel: a) pentru ofertele cu GPU cu minim 350 de nuclee, integrat în sistemul încorporat al vehiculului zburător, se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 5 puncte; b) pentru ofertele ce nu includ un GPU integrat în sitemul încorporat al vehiculului zburător, sau GPU-ul nu conține minim 350 de nuclee nu se acordă punctaj.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „IMU suplimentar vehicul zburător” se aplică componentei 1 din lotul 2 și se acordă astfel: a) pentru ofertele unde vehiculul zburător include cel puțin un IMU suplimentar (minim 2 IMU) se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 5 puncte. b) pentru ofertele unde vehiculul zburător include un singur IMU nu se acordă punctaj Notă: ofertele unde vehiculul zburător nu include un IMU se consideră neconforme.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „ Cameră video frontală vehicul zburător” se aplică componentei din lotul 2 și se acordă astfel: a) pentru ofertele unde vehiculul zburător include o cameră video frontală RGB HD (minim 1920x1080 @ 30FPS) se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 5 puncte. b) pentru ofertele unde vehiculul zburător nu include o cameră video frontală RGB HD (minim 1920x1080 @ 30FPS) nu se acordă punctaj.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
PPentru situatia in care un lot cuprinde mai multe echipamente distincte, cu perioade de garantie diferite, in prezentul context, pentru calculul punctajului, se va considera garantia cea mai redusa dintre toate produsele din lot. Punctajul pentru factorul de evaluare „Perioada de garanție extinsa” se aplică echipamentelor din lotul 5 și se acordă astfel: a) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare sau egala cu 48 de luni se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv (5 puncte); b) pentru ofertele insotite de o garantie a echipamentelor mai mare de 24 de luni si mai mica de 48 de luni, punctajul se acorda astfel: PG(n)=[(G(n)-Gmin)/Gmax-Gmin)] x 5 unde: PG(n) reprezinta punctajul obtinut de oferta admisibila aflata sub evaluare ; G(n) reprezinta numarul de luni de garantie din oferta aflata sub evaluare; Gmin reprezinta numarul de luni de garantie specificata in caietul de sarcini (24 luni); Gmax reprezinta numarul de luni de garantie maxim ofertat c) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor egala cu 24 de luni se vor acorda 0 puncte. d) pentru ofertele însoțite de garanție a echipamentelor mai mica de 24 de luni oferta va fi declarata neconforma.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare “statie mobila programare si operare pentru Componenta 1”: a) pentru ofertele în care se includ o statie mobila programare si operare de tip laptop se acorda 2.5 puncte b) pentru ofertele în care se includ o statie mobila programare si operare de tip laptop si o tableta (cu sistem de operare Android sau iOS) se acorda 5 de puncte c) pentru ofertele în care nu includ o statie mobila de programare sau pentru cele care includ doar o tableta se acorda 0 puncte
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare “sarcina maxima COBOT”: pentru componenta 1 a) pentru ofertele în care se includ un COBOT cu sarcina utila mai mare decat 4 kg si mai mica sau egala cu 6kg se acorda 2.5 puncte b) pentru ofertele în care se includ un COBOT cu sarcina utila mai mare decat 6 si mai mica sau egala cu 9 kg se acorda 5 puncte c) pentru ofertele în care se includ un COBOT cu sarcina utila de maxim 4kg se acorda 0 puncte Ofertele care includ un COBOT cu sarcina utila sub 4kg vor fi declarate neconforme.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare “sarcina maxima robot mobil autonom” componenta 1 a) pentru ofertele în care se includ un robot mobil autonom cu sarcina utila mai mare decat 50kg si mai mica decat 90 se acorda 2.5 puncte b) pentru ofertele în care se includ un robot mobil autonom cu sarcina utila mai mare decat 90kg se acorda 5 puncte c) pentru ofertele în care se includ un robot mobil autonom cu sarcina utila de maxim 50kg se acorda 0 puncte Ofertele care includ un robot mobil autonom cu sarcina utila sub 50kg vor fi declarate neconforme.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare “statie mobila programare si operare pentru Componenta 2”: a) pentru ofertele în care se includ o statie mobila programare si operare de tip laptop se acorda 2.5 puncte b) pentru ofertele în care se includ o statie mobila programare si operare de tip laptop si o tableta (cu sistem de operare Android sau iOS) se acorda 5 de puncte c) pentru ofertele în care nu includ o statie mobila de programare sau pentru cele care includ doar o tableta se acorda 0 puncte
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „compatibilitatea software a echipamentelor de la pozitiile {1, 2, 3, 4} din Componenta 1” se aplică echipamentelor din lotul 8, Componenta 1 și se acordă astfel: a) pentru cazul in care oricare doua echipamente dintre cele de la pozitiile {1, 2, 3, 4} ce folosesc același software de comanda, control si/sau monitorizare se acorda 1 puncte b) pentru cazul in care oricare trei echipamente dintre cele de la pozitiile {1, 2, 3, 4} ce folosesc acelasi software de comanda, control si/sau monitorizare se acorda 3 puncte c) pentru cazul in care oricare patru echipamente dintre cele de la pozitiile {1, 2, 3, 4} ce folosesc acelasi software de comanda, control si/sau monitorizare se acorda 5 puncte d) pentru situatia in care echipamentele de la pozitiile {1, 2, 3, 4} folosesc, fiecare, aplicatii distincte de comanda, control si/sau monitorizare se acorda 0 puncte
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „oculare suplimentare pentru echipamentul de la pozitia 11” se aplică echipamentelor din lotul 8, Componenta 1 și se acordă astfel: a) pentru trei oculare optice suplimentare, cu factor de marire diferit de cel ofertat ca parte a criteriilor minimale si diferite intre ele se acorda 5 puncte b) pentru doua oculare optice suplimentare, cu factor de marire diferit de cel ofertat ca parte a criteriilor minimale si diferite intre ele se acorda 2 puncte c) pentru un ocular optic suplimentar cu factor de marire diferit de cel ofertat ca parte a criteriilor minimale se acorda 1 puncte d) pentru situatia in care nu se furnizeaza oculare suplimentare se acorda 0 puncte Nota: Pentru furnizarea a mai mult de 3 oculare suplimentare de sonde NU se acorda puncte suplimentare.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „canalele suplimentare” se aplică echipamentelor din lotul 8, Componenta 3 și se acordă astfel: a)pentru furnizarea unei surse de alimentare cu 6 canale reglabile + 1 canal fix se acorda 5 puncte b)pentru furnizarea unei surse de alimentare cu 5 canale reglabile + 1 canal fix se acorda 4 puncte c) pentru furnizarea unei surse de alimentare cu 4 canale reglabile + 1 canal fix se acorda 3 puncte d) pentru furnizarea unei surse de alimentare cu 3 canale reglabile + 1 canal fix se acorda 2 puncte e) pentru situatia in care se furnizeaza o sursa cu 2 canale reglabile + 1 canal fix se acorda 0 puncte Nota: Nu se acorda punctaj suplimentar pentru furnizarea de surse cu mai mult de 6 canale reglabile si 1 canal fix.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „seturi suplimentare de conectori” se aplică echipamentelor din lotul 8, Componenta 3 și se acordă astfel: a)pentru furnizarea suplimentara a cate trei seturi suplimenare de conectori (conector Banana, lungime minima 1m) se acorda 5 puncte; b)pentru furnizarea suplimentara a cate doua seturi suplimenare de conectori (conector Banana, lungime minima 1m) se acorda 2 puncte; c)pentru furnizarea suplimentara a cate unui set suplimenar de conectori (conector Banana, lungime minima 1m) se acorda 1 puncte; Nota: Nu se acorda punctaj suplimentar pentru furnizarea a mai mult de 3 seturi de conectori.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Rezoluția proiectorului din cadrul componentei 2” se aplică echipamentelor din lotul 9 și se acordă astfel: a.PR(n)=[(R(n)-Rmin)/Rmax-Rmin)] x 5 unde: PR(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă aflată sub evaluare ; R(n) reprezintă rezoluția ofertată aflată sub evaluare (numarul total de pixeli); Rmin reprezintă rezoluția specificată în caietul de sarcini (1920x1080 pixeli); Rmax reprezintă rezoluția maxim ofertată b.Pentru ofertele în care Rezoluția este 1920x1080 pixeli se acordă 0 puncte; Notă: Pentru echiparea produsului cu o rezoluție mai mică de 1920x1200 pixeli, oferta va fi declarată neconformă.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „consum de energie in modurile stare de veghe si inactiv” se aplică echipamentelor din Componenta 1 - sistem 6 videowall (minim 55 inch) cu suport 3x2 – 1 buc și se acordă astfel: a) pentru ofertele care prezinta cel mai scazut consum energetic in stare de veghe fata de cerintele minime prevazute de Energy Star, se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 5 puncte; b)pentru ofertele care prezinta alte consumuri energetice in stare de veghe fata de cerintele minime prevazute de Energy Star, punctajul se acorda astfel: P(n) = [CEmin /CE(n)] x 5 puncte unde: Pn reprezinta punctajul obtinut de oferta admisibile aflata sub evaluare; CEmin reprezinta consumul energetic in stare de veghe minim ofertat; CE(n) reprezinta consumul energetic in stare de veghe a ofertei admisibile aflata sub evaluare; Echipamentele trebuie sa aiba un consum de energie semnificativ redus in modurile stare de veghe si inactiv, care contribuie o parte semnificativa a utilizarii energiei conform cu cerintele programului Energy Star https://www.eu-energystar.org/specifications.htm sau echivalent Modalitatea de verificare/indeplinire Ofertantul trebuie să furnizeze rapoarte de testare efectuate conform metodelor de testare prevăzute în cea mai recentă versiune a programului Energy Star (versiunea 8.0). Modelele care s-au calificat pentru programul Energy Star al UE și care sunt înregistrate în baza de date a programului vor fi considerate conforme. Înregistrările Energy Star din cea mai recentă versiune din SUA sunt acceptate cu condiția ca testarea sa se fi efectuat în conformitate cu cerințele europene privind puterea de intrare. Produsele care dețin eticheta UE ecologică sau o altă etichetă ecologică relevantă (de tip I sau ISO 14024) care respectă cerințele specificate sunt considerate conforme.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „criterii privind substantele periculoase -declaratie pentru lista REACH a substantelor candidate” se aplică echipamentelor din lotul 9 și se acordă astfel: a) pentru ofertele care prezinta Declaratia REACH, se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 5 puncte; b) pentru ofertele care nu prezinta Declaratia REACH, se acorda 0 puncte Ofertantul trebuie să declare prezența oricărei substanțe înscrise pe lista REACH a substanțelor candidate cu o concentrație mai mare de 0,1% (procent de masă) în întregul produs si în fiecare dintre următoarele subansambluri: - placă de bază cu circuite (inclusiv CPU, RAM, unități grafice); - unitate de afișaj (inclusiv retroiluminare); -carcase și rame; - tastatură externă, mouse și/sau trackpad; - cabluri externe de alimentare cu curent continuu și curent alternativ (inclusiv adaptoare și surse de alimentare) Modalitatea de verificare/indeplinire Ofertantul va prezenta o declarație în care să indice substanțele specifice prezente.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „ Gestiunea scoaterii din uz - ambalaj din material reciclat” se aplică echipamentelor din lotul 9 și se acordă astfel: a.pentru ofertele care prezinta cel mai mare procent de material reciclat/biodegradabil/compostabil (care este compus din cel putin 50% material reciclat) din totalul ambalajului se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 5 puncte; b. pentru ofertele admisibile care prezinta alt procent de material reciclat/biodegradabil/compostabil din totalul ambalajului, punctajul se acorda astfel: P(n) = (AMrec. n/ AMrec. maxim) x 5 puncte unde: P(n) reprezinta punctajul obtinut de catre oferta admisibila aflata sub evaluare ; AMrec.n reprezinta procentul de material reciclat/biodegradabil/compostabil din totalul ambalajului al ofertei admisibile aflata sub evaluare; AMrec. max. reprezinta cel mai mare procent de material reciclat/biodegradabil/compostabil din totalul ambalajului din cadrul ofertelor admisibile. c.pentru ofertele in care nu se specifica procentul de material reciclat se vor acorda 0 puncte. În cazul în care sunt utilizate cutii din carton, acestea trebuie sa fie compuse din cel puțin 50% material reciclat. În cazul în care sunt utilizate pungi sau folii din plastic pentru ambalarea finală, acestea trebuie să fie compuse din cel puțin 50% material reciclat sau trebuie sa fie biodegradabile sau compostabile, în conformitate cu definițiile prevăzute în EN 13432. Modalitatea de verificare/îndeplinire: Produsele care dețin o etichetă ecologică relevantă de tip I și care îndeplinesc criteriile enumerate sunt considerate conforme. În mod alternativ, ofertantul va prezenta o declarație de conformitate cu prezentul criteriu privind ambalajul produsului. Criteriul vizează numai ambalajele primare astfel cum sunt definite în Directiva 94/62/CE. Ofertantii trebuie sa prezinte în cadrul ofertei o declaratie de conformitate în cadrul careia sa prezinte procentul de material reciclat din totalul ambalajului utilizat pentru ambalarea produselor. De asemenea, ofertantii trebuie sa prezinte în cadrul ofertei documente provenite de la producător care confirmă procentul de material reciclat folosit la ambalaj.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Monitoare video portabile” pentru Modulul 8 din cadrul Componentei 2 din lotul 10 se acordă astfel: a) pentru ofertele la care Monitoarele video portabile acceptă funcții de monitorizare quad view, dual view și single view se acorda 5 puncte suplimentare. b) Dacă este ofertat un Monitor video portabil care respectă cerințele tehnice punctajul este de 0 puncte. c) pentru ofertele în care numărul de Monitoare video portabile aferent Modului 8 din cadrul Componentei 2 este mai mic de 1, sau dacă nu sunt respectate caracteristicile tehnice, oferta va fi declarată neconformă.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Sisteme de microfoane wireless lavalieră” pentru Modulul 2 din cadrul Componentei 1” din lotul 10 se acordă astfel: a) pentru ofertele în care numărul Sistemele de microfoane wireless lavalieră aferente Modului 2 din cadrul Componentei 1 este mai mare decât numărul solicitat cu 1 bucață, sunt respectate caracteristicile tehnice și există compatibilitate între elementele se acordă un punctaj suplimentar calculat astfel: PD(n)=[(D(n)-Dmin)/Dmax-Dmin)] x 5 unde: PD(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă aflată sub evaluare ; D(n) reprezintă numărul de Sisteme de microfoane wireless lavalieră aflate sub evaluare; Dmin reprezintă numărul de Sisteme de microfoane wireless lavalieră specificată în caietul de sarcini (3 buc); Dmax reprezintă numărul maxim de Sisteme de microfoane wireless lavalieră ofertate de participanții la licitație. b) Dacă este ofertat un Sistem microfoane wireless lavalieră care respectă cerințele tehnice, iar numărul sistemelor este egal cu 3, punctajul este de 0 puncte. Formula de la punctul a) se aplică doar ofertanților care depășesc numărul minim solicitat. c) Pentru Sistemele de microfoane wireless lavalieră care oferă o rază de acțiune în camp deschis mai mare de 250 m și o carcasă de protecție (transport) ce conține un acumulator care permite încărcarea dispozitivelor cu USB-C se adaugă 3 puncte suplimentar la punctajul obținut din numărul de sisteme ofertate. d) pentru ofertele în care numărul de Sisteme microfoane wireless lavalieră aferent Modului 2 din cadrul Componentei 1 este mai mic de 3, sau dacă nu sunt respectate caracteristicile tehnice, oferta va fi declarată neconformă.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „consum de energie în modurile stare de veghe și inactiv” se aplica pentru Monitor PC 4K și se acordă astfel: a) pentru ofertele care prezinta cel mai scazut consum energetic în stare de veghe fata de cerințele minime prevăzute de Energy Star, se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 5 puncte; b) pentru ofertele care prezinta alte consumuri energetice în stare de veghe fata de cerintele minime prevazute de Energy Star, punctajul se acorda astfel: P(n) = [CEmin /CE(n)] x5 puncte unde: Pn reprezinta punctajul obtinut de oferta admisibile aflata sub evaluare; CEmin reprezinta consumul energetic în stare de veghe minim ofertat; CE(n) reprezinta consumul energetic în stare de veghe a ofertei admisibile aflată sub evaluare Echipamentele trebuie sa aiba un consum de energie semnificativ redus în modurile stare de veghe și inactiv, care contribuie o parte semnificativă a utilizarii energiei conform cu cerintele programului Energy Star https://www.eu-energystar.org/specifications.htm sau echivalent Modalitatea de verificare/indeplinire Ofertantul trebuie să furnizeze rapoarte de testare efectuate conform metodelor de testare prevăzute în cea mai recentă versiune a programului Energy Star (versiunea 8.0). Modelele care s-au calificat pentru programul Energy Star al UE și care sunt înregistrate în baza de date a programului vor fi considerate conforme. Înregistrările Energy Star din cea mai recentă versiune din SUA sunt acceptate cu condiția ca testarea sa se fi efectuat în conformitate cu cerințele europene privind puterea de intrare. Produsele care dețin eticheta UE ecologică sau o altă etichetă ecologică relevantă (de tip I sau ISO 14024) care respectă cerințele specificate sunt considerate conforme.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „ Gestiunea scoaterii din uz - ambalaj din material reciclat” se aplică echipamentelor din lotul 10 și se acordă astfel: a) pentru ofertele care prezinta cel mai mare procent de material reciclat/biodegradabil/compostabil (care este compus din cel putin 50% material reciclat) din totalul ambalajului se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 5 puncte; b) pentru ofertele admisibile care prezinta alt procent de material reciclat/biodegradabil/compostabil din totalul ambalajului, punctajul se acorda astfel: P(n) = (AMrec. n/ AMrec. maxim) x 5 puncte unde: P(n) reprezinta punctajul obtinut de catre oferta admisibila aflata sub evaluare ; AMrec.n reprezinta procentul de material reciclat/biodegradabil/compostabil din totalul ambalajului al ofertei admisibile aflata sub evaluare; AMrec. max. reprezinta cel mai mare procent de material reciclat/biodegradabil/compostabil din totalul ambalajului din cadrul ofertelor admisibile. c) pentru ofertele în care nu se specifica procentul de material reciclat se vor acorda 0 puncte. În cazul în care sunt utilizate cutii din carton, acestea trebuie sa fie compuse din cel puțin 50% material reciclat. În cazul în care sunt utilizate pungi sau folii din plastic pentru ambalarea finală, acestea trebuie să fie compuse din cel puțin 50% material reciclat sau trebuie sa fie biodegradabile sau compostabile, în conformitate cu definițiile prevăzute în EN 13432. Modalitatea de verificare/îndeplinire: Produsele care dețin o etichetă ecologică relevantă de tip I și care îndeplinesc criteriile enumerate sunt considerate conforme. În mod alternativ, ofertantul va prezenta o declarație de conformitate cu prezentul criteriu privind ambalajul produsului. Criteriul vizează numai ambalajele primare astfel cum sunt definite în Directiva 94/62/CE. Ofertantii trebuie sa prezinte în cadrul ofertei o declaratie de conformitate în cadrul careia sa prezinte procentul de material reciclat din totalul ambalajului utilizat pentru ambalarea produselor. De asemenea, ofertantii trebuie sa prezinte în cadrul ofertei documente provenite de la producător care confirmă procentul de material reciclat folosit la ambalaj.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „ Diagonala ecranului interactiv de la punctul 1” se aplică echipamentelor din lotul 11 și se acordă astfel: a.pentru cea mai mare valoare a diagonalei ecranului interactiv ofertată se acorda punctajul maxim alocat, respectiv 5 puncte b.pentru ofertele cu o valoare a diagonalei ecranului interactiv cuprinse intre Dmin si Dmax, punctajul se acorda astfel: PD(n)=[(D(n)-Dmin)/Dmax-Dmin)] x 5 unde: PD(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă aflată sub evaluare; D(n) reprezintă valoarea diagonalei ecranului interactiv (în inch) aflată sub evaluare; Dmin reprezintă valoarea diagonalei ecranului interactiv (în inch) specificată în caietul de sarcini (85 inch); Dmax reprezintă valoarea diagonalei ecranului interactiv (în inch) maxim ofertată c.pentru ofertele în care diagonala este de 85 de inch se acordă 0 puncte; Notă: Pentru produse cu o diagonală mai mica de 85 de inch oferta va fi declarată neconformă
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „ Numărul de canale EEG de la punctul 3” se aplică echipamentelor din lotul 11 și se acordă astfel: a. pentru cel mai mare număr de canale EEG de la punctul 3 se acordă punctajul maxim alocat, respectiv 5 puncte b.pentru ofertele cu un număr de canale EEG de la punctul 3 cuprins între NCmin și NCmax, punctajul se acordă astfel: PNC(n) = [(NC(n) - NCmin) / NCmax - NCmin)] x 5 unde: PNC(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă aflată sub evaluare; NC(n) reprezintă numărul de canale EEG ofertat aflat sub evaluare; NCmin reprezintă numărul de canale EEG specificat în caietul de sarcini (6 canale EEG); NCmax reprezintă numărul de canale EEG maxim ofertat; c.pentru ofertele în care numărul de canale EEG de la punctul 3 este 6 se acordă 0 puncte; Notă: Pentru produse cu un număr de canale EEG mai puțin de 6 oferta va fi declarată neconform.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Posibilitatea de integrare software cu Unity a căștilor EEG de la punctul 3” se aplică echipamentelor din lotul 11, studio lightboard și se acordă astfel: Pentru produsele care permit permit integrarea software cu Unity a căștilor EEG se acordă punctajul maxim alocat, respectiv 5 puncte Notă: Pentru produse care nu permit integrarea software cu Unity a căștilor EEG oferta va fi declarată neconformă
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Frecvență de baza procesor de la punctul 4” se aplică echipamentelor din lotul 11 și se acordă astfel: a.PF(n)=[(F(n)-Fmin)/Fmax-Fmin)] x 5 PF(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă aflată sub evaluare ; F(n) reprezintă frecvența de bază/procesor ofertat aflat sub evaluare; Fmin reprezintă frecvența de bază/procesor specificat in caietul de sarcini (2.1 GHz); Fmax reprezintă frecvența de bază/procesor maxim ofertată b.pentru ofertele în care frecvența de bază a procesorului este 2.1 GHz se acordă 0 puncte; Notă: Pentru echiparea produsului cu un procesor cu o frecvență de bază mai mică de 2.1 GHz, oferta va fi declarată neconformă.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Număr nuclee procesor de la punctul 4” se aplică echipamentelor din lotul 11 și se acordă astfel: a.pentru cel mai mare număr de nuclee/procesor pentru punctul 4 ofertat se acorda punctajul maxim alocat, respectiv 5 puncte b.pentru ofertele cu un număr de nuclee/procesor pentru punctul 4 cuprinse între Nmin si Nmax, punctajul se acorda astfel: PN(n)=[(N(n)-Nmin)/Nmax-Nmin)] x 5 unde: PN(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă aflată sub evaluare ; N(n) reprezintă numărul de nuclee/procesor ofertat aflat sub evaluare; Nmin reprezintă numărul de nuclee/procesor specificat în caietul de sarcini (16 nuclee); Nmax reprezintă numărul de nuclee/procesor maxim ofertat c.pentru ofertele în care numărul de nuclee al procesorului pentru punctul 4 este 16 nuclee se acordă 0 puncte; Notă: Pentru echiparea produsului cu un procesor cu mai puțin de 16 nuclee pentru punctul 4 oferta va fi declarată neconformă.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Memoria volatilă RAM de la punctul 4” se aplică echipamentelor din lotul 11 și se acordă astfel: a.pentru cea mai mare capacitatea de stocare a memoriei RAM ofertată se acorda punctajul maxim alocat, respectiv 5 puncte b.pentru ofertele cu o capacitatea de stocare a memoriei RAM cuprinse intre Rmin si Rmax, punctajul se acorda astfel: PR(n)=[(R(n)-Rmin)/Rmax-Rmin)] x 5 unde: PR(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă aflată sub evaluare R(n) reprezintă capacitatea de stocare a memoriei RAM aflată sub evaluare; Rmin reprezintă capacitatea de stocare a memoriei RAM specificată în caietul de sarcini (24 GB DDR5) Rmax reprezintă capacitatea de stocare a memoriei RAM maxim ofertată c.pentru ofertele în care capacitatea de stocare a memoriei RAM este 24 GB DDR5 se acordă 0 puncte; Notă: Pentru echiparea produsului cu memorie RAM mai mică de 24 GB DDR5, oferta va fi declarată neconformă.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Număr de nuclee CUDA de la punctul 4” se aplică echipamentelor din lotul 11 pentru punctul 4 și se acordă astfel: a.pentru cel mai mare număr de nuclee CUDA al plăcii video ofertat se acorda punctajul maxim alocat, respectiv 5 puncte b.pentru ofertele cu un numar de nuclee CUDA al plăcii video cuprinse intre Vmin si Vmax, punctajul se acorda astfel: PV(n)=[(V(n)-Vmin)/Vmax-Vmin)] x 5 unde: PV(n) reprezintă punctajul obținut de oferta admisibilă aflată sub evaluare; V(n) reprezintă numărul de nuclee CUDA ale plăcii video aflată sub evaluare; Vmin reprezintă numărul de nuclee CUDA minim ale plăcii video specificată în caietul de sarcini (4500); Vmax reprezintă numărul de nuclee CUDA al plăcii video maxim ofertat c.pentru ofertele în care numărul de nuclee CUDA al plăcii video este 4500 se acordă 0 puncte; Notă: Pentru echiparea produsului cu o placă video cu un număr de nuclee CUDA mai mic decât 4500, oferta va fi declarată neconformă.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „consum de energie in modurile stare de veghe si inactiv” se aplică echipamentelor de la punctul 1 – Sistem de tip lightboard cu ecran interactiv cu facilități de videoconferință și cu stativ și se acordă astfel: a) pentru ofertele care prezinta cel mai scazut consum energetic in stare de veghe fata de cerintele minime prevazute de Energy Star, se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 5 puncte; b)pentru ofertele care prezinta alte consumuri energetice in stare de veghe fata de cerintele minime prevazute de Energy Star, punctajul se acorda astfel: P(n) = [CEmin /CE(n)] x5 puncte unde: Pn reprezinta punctajul obtinut de oferta admisibile aflata sub evaluare; CEmin reprezinta consumul energetic in stare de veghe minim ofertat; CE(n) reprezinta consumul energetic in stare de veghe a ofertei admisibile aflata sub evaluare Echipamentele trebuie sa aiba un consum de energie semnificativ redus in modurile stare de veghe si inactiv, care contribuie o parte semnificativa a utilizarii energiei conform cu cerintele programului Energy Star https://www.eu-energystar.org/specifications.htm sau echivalent Modalitatea de verificare/indeplinire Ofertantul trebuie să furnizeze rapoarte de testare efectuate conform metodelor de testare prevăzute în cea mai recentă versiune a programului Energy Star (versiunea 8.0). Modelele care s-au calificat pentru programul Energy Star al UE și care sunt înregistrate în baza de date a programului vor fi considerate conforme. Înregistrările Energy Star din cea mai recentă versiune din SUA sunt acceptate cu condiția ca testarea sa se fi efectuat în conformitate cu cerințele europene privind puterea de intrare. Produsele care dețin eticheta UE ecologică sau o altă etichetă ecologică relevantă (de tip I sau ISO 14024) care respectă cerințele specificate sunt considerate conforme.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „criterii privind substantele periculoase - declarație pentru lista REACH a substanțelor candidate” se aplică echipamentelor din lotul 11 și se acordă astfel: a) pentru ofertele care prezinta Declaratia REACH, se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 5 puncte; b) pentru ofertele care nu prezinta Declaratia REACH, se acorda 0 puncte Ofertantul trebuie să declare prezența oricărei substanțe înscrise pe lista REACH a substanțelor candidate cu o concentrație mai mare de 0,1% (procent de masă) în întregul produs si în fiecare dintre următoarele subansambluri: - placă de bază cu circuite (inclusiv CPU, RAM, unități grafice); - unitate de afișaj (inclusiv retroiluminare); -carcase și rame; - tastatură externă, mouse și/sau trackpad; - cabluri externe de alimentare cu curent continuu și curent alternativ (inclusiv adaptoare și surse de alimentare) Modalitatea de verificare/îndeplinire Ofertantul va prezenta o declarație în care să indice substanțele specifice prezente.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „ Gestiunea scoaterii din uz - ambalaj din material reciclat” se aplică echipamentelor din lotul 11 și se acordă astfel: a) pentru ofertele care prezinta cel mai mare procent de material reciclat/biodegradabil/compostabil (care este compus din cel puțin 50% material reciclat) din totalul ambalajului se acordă punctajul maxim alocat factorului de evaluare, respectiv 5 puncte; b) pentru ofertele admisibile care prezinta alt procent de material reciclat/biodegradabil/compostabil din totalul ambalajului, punctajul se acorda astfel: P(n) = (AMrec. n/ AMrec. maxim) x 5 puncte unde: P(n) reprezinta punctajul obtinut de catre oferta admisibila aflata sub evaluare AMrec.n reprezinta procentul de material reciclat/biodegradabil/compostabil din totalul ambalajului al ofertei admisibile aflata sub evaluare; AMrec. max. reprezinta cel mai mare procent de material reciclat/biodegradabil/compostabil din totalul ambalajului din cadrul ofertelor admisibile. c) pentru ofertele in care nu se specifica procentul de material reciclat se vor acorda 0 puncte. În cazul în care sunt utilizate cutii din carton, acestea trebuie sa fie compuse din cel puțin 50% material reciclat. În cazul în care sunt utilizate pungi sau folii din plastic pentru ambalarea finală, acestea trebuie să fie compuse din cel puțin 50% material reciclat sau trebuie sa fie biodegradabile sau compostabile, în conformitate cu definițiile prevăzute în EN 13432. Modalitatea de verificare/îndeplinire: Produsele care dețin o etichetă ecologică relevantă de tip I și care îndeplinesc criteriile enumerate sunt considerate conforme. În mod alternativ, ofertantul va prezenta o declarație de conformitate cu prezentul criteriu privind ambalajul produsului. Criteriul vizează numai ambalajele primare astfel cum sunt definite în Directiva 94/62/CE. Ofertantii trebuie sa prezinte in cadrul ofertei o declaratie de conformitate in cadrul careia sa prezinte procentul de material reciclat din totalul ambalajului utilizat pentru ambalarea produselor. De asemenea, ofertantii trebuie sa prezinte in cadrul ofertei documente provenite de la producător care confirmă procentul de material reciclat folosit la ambalaj.
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Capacitate de stocare” pentru căști MR: a) pentru ofertele în care capacitatea de stocare a memoriei RAM este 512GB DDR5 se acordă 2.5 puncte; b) pentru ofertele în care capacitatea de stocare a memoriei RAM este 256GB DDR5 se acordă 1 puncte; c) pentru ofertele în care capacitatea de stocare a memoriei RAM este 128GB DDR5 se acordă 0 puncte;
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Senzori/camere” pentru căști MR: a) pentru ofertele în care casca MR include 10 senzori/camere se acordă 2.5 puncte; b) pentru ofertele în care casca MR include 8 senzori/camere se acordă 1 puncte; c) pentru ofertele în care casca MR include 6 senzori/camere se acordă 0 puncte;
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Pachet software modelare 3D” pentru căști MR: a) pentru ofertele în care este inclus software CAD Link pentru importare date CAD în formate STEP și 3MF se acordă 2.5 puncte; b) pentru ofertele în care este inclus software CAD Link pentru importare date CAD în formate STEP se acordă 1 puncte; c) pentru ofertele în care nu este inclus software CAD Link pentru importare date CAD se acordă 0 puncte;
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Memorie RAM” pentru tablete: a) pentru ofertele în care memoria RAM pentru tablete este 12GB se acordă 2.5 puncte; b) pentru ofertele în care memoria RAM pentru tablete este 8GB se acordă 0 puncte;
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Card memorie”: a) pentru ofertele în care cardul SD este cel puțin 512GB se acordă 2.5 puncte; b) pentru ofertele în care cardul SD este cel puțin 256GB se acordă 1 puncte; c) pentru ofertele în care cardul SD este de 16GB se acordă 0 puncte;
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Description
Punctajul pentru factorul de evaluare „Card M.2 - arhitectură procesare pe Edge bazată pe evenimente si NPU”: a) pentru ofertele în care se include 1 buc. Card M.2 se acordă 2.5 puncte; b) pentru ofertele în care nu există Card M.2 se acordă 0 puncte;
Source
No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.
Previous winners
Who are you up against?
The suppliers who have won similar contracts at UNIVERSITATEA POLITEHNICA TIMISOARA
From the notice
Echipamente digitale, multimedia, robotica, IoT si videoproiectie - conform caiete de sarcini. Nota: Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 18 zile. Termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare va fi in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Contact
CLAUDIA MICEAclaudia.micea@upt.ro- ResultType
- TimişLocation
- 30236000Main codeMiscellaneous computer equipment
- 31154000Uninterruptible power supplies32322000Multimedia equipment32412000Communications network32420000Network equipment34711200Non-piloted aircraft38000000Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)42997300Industrial robots48000000Software package and information systems