Search
  • Search


Romania: Tenders/INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE/Furnizare echipament din componența uniformelor de poliție
  1. Competition notice published

    Jul 23, 2024 1:03 PMJuly 23, 2024 1:03 PM
  2. Change in competition

    Jul 23, 2024 1:03 PMJuly 23, 2024 1:03 PM
  3. Contract signed

    Jan 28, 2025 12:00 AMJanuary 28, 2025 12:00 AM
  4. Result notice published

    Jan 31, 2025 7:51 AMJanuary 31, 2025 7:51 AM
  5. Change in result

    Mar 11, 2025 8:38 AMMarch 11, 2025 8:38 AM
  6. Change in result

    Apr 23, 2025 12:59 PMApril 23, 2025 12:59 PM
  7. Change in result

    May 8, 2025 11:52 AMMay 8, 2025 11:52 AM
  8. Change in result

    Aug 27, 2025 8:20 AMAugust 27, 2025 8:20 AM
  9. Change in result

    Sep 9, 2025 6:46 AMSeptember 9, 2025 6:46 AM
  10. Change in result

    Dec 8, 2025 10:46 AMDecember 8, 2025 10:46 AM
  11. Change in result

    Dec 16, 2025 10:35 AMDecember 16, 2025 10:35 AM
  12. Change in result

    Feb 5, 9:03 AMFebruary 5, 2026 9:03 AM
  13. Change in result

    May 7, 11:29 AMMay 7, 2026 11:29 AM
  14. Change in result

    May 12, 1:56 PMMay 12, 2026 1:56 PM
  15. Change in result

    May 21, 12:54 PMMay 21, 2026 12:54 PM
  16. Change in result

    Aug 4, 1:07 PMAugust 4, 2026 1:07 PM

Brief

Furnizare echipament din componența uniformelor de poliție

Awarded

The competition has ended and a winner has been selected.

Award
Rezistența la abraziune (țesătură ripstop) 3% and 33 more
Procedure
OpenSingle stage
Agreement
Framework agreement
Estimated value
RON 207.5Mover 2 years

Brief

INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE a încheiat un acord-cadru cu MENTOR, AXEL PROJECT SRL, S.C. MONICA DESIGN IMPEX S.R.L. S.R.L., VLADOOR SMART, NIMAR și TREXIMCO pentru furnizarea de echipamente din componența uniformelor de poliție, cu o durată de 2 ani și o valoare finală a contractului de 49.972.577 RON. Livrarea se va face în București. Au fost solicitate cerințe specifice de calitate, cum ar fi rezistența la abraziune, sarcina de rupere în urzeală și bătătură, conținutul de formaldehidă și o garanție de peste 12 luni pentru diferite tipuri de țesături (stofă de vară, stofă de iarnă, țesătură ripstop, țesătură poliester laminat imper-respirabil în 3 straturi și tercot). La competiție au participat 6 ofertanți.

Militært og spesialisert verneutstyr

Result

TED
  • AXEL PROJECT SRL
    Winner
  • MENTOR
    Winner
  • NIMAR
    Winner
  • S.C. MONICA DESIGN IMPEX S.R.L. S.R.L.
    Winner
  • TREXIMCO
    Winner
  • VLADOOR SMART
    Winner
  • Number of bids
    6
  • Contract value
    RON 49,972,577
  • Maximum framework agreement valueUp to RON 198,853,000

Custom Assessment Criteria

  • Get answers to your bid/no-bid criteria

    Set them up once and Cobrief answers them in every tender

Will you bid?

The agent sets up the bid and writes the first draft. Free for 14 days.

Award Criteria

  • Description

    Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 160.001 – 170.000 de cicli – 5 puncte; - pentru valori între 170.001 – 180.000 de cicli –10 puncte; - pentru valori între 180.001 – 190.000 de cicli –15 puncte; - pentru valori mai mari de 190.000 de cicli – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 160.000 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 160.000 cicli. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 60.001 – 70.000 de cicli – 5 puncte; - pentru valori între 70.001 – 80.000 de cicli –10 puncte; - pentru valori între 80.001 – 90.000 de cicli –15 puncte; - pentru valori mai mari de 90.000 de cicli – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 60.000 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 60.000 cicli. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 50.001 – 60.000 de cicli – 5 puncte; - pentru valori între 60.001 – 70.000 de cicli –10 puncte; - pentru valori între 70.001 – 80.000 de cicli –15 puncte; - pentru valori mai mari de 80.000 de cicli – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 50.000 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 50.000 cicli = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 12.001 – 13.000 mm. col apă – 1 punct; - pentru valori între 13.001 – 14.000 mm. col apă – 5 punct; - pentru valori între 14.001 – 15.000 mm. col apă – 10 punct; - pentru valori între 15.001 – 16.000 mm. col apă – 15 punct; - pentru valori mai mari de 16.000 mm. col apă – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistenței la presiune hidrostatică (inițial)" conform specificației tehnice de produs este de min. 12.000 mm. col apă. Pentru rezistența la presiune hidrostatică (inițial) de 12.000 mm. col apă = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 3.001 – 4.000 de cicli – 1 puncte; - pentru valori între 4.001 – 5.000 de cicli –5 puncte; - pentru valori între 5.001 – 6.000 de cicli –10 puncte; - pentru valori între 6.001 – 7.000 de cicli –15 puncte; - pentru valori mai mari de 7.000 de cicli – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 3.000 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 3.000 cicli = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 20.001 – 21.000 de cicli – 1 punct; - pentru valori între 21.001 – 22.000 de cicli –5 puncte; - pentru valori între 22.001 – 23.000 de cicli –10 puncte; - pentru valori între 23.001 – 24.000 de cicli –15 puncte; - pentru valori mai mari de 24.000 de cicli – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 20.000 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 20.000 cicli = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru notă 4-5 – 10 puncte; - pentru notă 5 – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Piling la 2.000 cicli" conform specificației tehnice de produs, notă 4. Pentru piling la 2.000 cicli cu notă 4 = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 5.001 – 6.000 de cicli – 1 puncte; - pentru valori între 6.001 – 7.000 de cicli –5 puncte; - pentru valori între 7.001 – 8.000 de cicli –10 puncte; - pentru valori între 8.001 – 9.000 de cicli –15 puncte; - pentru valori mai mari de 9.000 de cicli – 20 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 5.000 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 5.000 cicli = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 20-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 5 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 10 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 15 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 5 puncte; - 14 luni = 10 puncte; - 15 luni sau mai mult = 15 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună. Pentru garanția de 12 luni. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 20-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 5 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 10 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 15 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 5 puncte; - 14 luni = 10 puncte; - 15 luni sau mai mult = 15 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună Pentru garanția de 12 luni. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 20-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 5 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 10 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 15 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 5 puncte; - 14 luni = 10 puncte; - 15 luni sau mai mult = 15 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună Pentru garanția de12 luni. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 20-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 5 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 10 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 15 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 5 puncte; - 14 luni = 10 puncte; - 15 luni sau mai mult = 15 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună. Pentru garanția de 12 luni. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 20-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 5 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 10 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 15 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 5 puncte; - 14 luni = 10 puncte; - 15 luni sau mai mul = 105puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună. Pentru garanția de 12 luni. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 20-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 5 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 10 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 15 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 5 puncte; - 14 luni = 10 puncte; - 15 luni sau mai mult = 15 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună. Pentru garanția de 12 luni. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 20-29 mg/kg = 1 punct; - pentru valori între 10-19 mg/kg = 5 puncte; - pentru valori între 1-9 mg/kg = 10 puncte; - pentru valori nedetectabile (lipsă) = 15 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Conținut de formaldehidă" conform specificației tehnice de produs este max. 30 mg/kg. Pentru conținut de formaldehidă de 30 mg/kg. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    În funcție de garanția acordată produselor în oferta tehnică, punctajul se acordă astfel: - 13 luni = 5 puncte; - 14 luni = 10 puncte; - 15 luni sau mai mult = 15 puncte; Garanția solicitată prin specificația tehnică de produs este de 12 luni. Garanția acordată se va exprima în multiplu de 1 lună. Pentru garanția de 12 luni. = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 25.001 – 27.000 de cicli – 1 punct; - pentru valori între 27.001 – 29.000 de cicli – 3 puncte; - pentru valori între 29.001 – 31.000 de cicli – 5 puncte; - pentru valori între 31.001 – 33.000 de cicli – 7 puncte; - pentru valori mai mari de 33.000 de cicli – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 25.000 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 25.000 cicli = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 25.001 – 27.000 de cicli – 1 punct; - pentru valori între 27.001 – 29.000 de cicli – 3 puncte; - pentru valori între 29.001 – 31.000 de cicli – 5 puncte; - pentru valori între 31.001 – 33.000 de cicli – 7 puncte; - pentru valori mai mari de 33.000 de cicli – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Rezistența la abraziune" conform specificației tehnice de produs este de min. 25.000 cicli. Pentru rezistența la abraziune de 25.000 cicli = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 501 – 550 N – 1 punct; - pentru valori între 551 – 600 N – 5 puncte; - pentru valori mai mari de 600 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în urzeală" conform specificației tehnice de produs este de min. 500 N. Pentru sarcina de rupere în urzeală de 500 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 651 – 750 N – 1 punct; - pentru valori între 751 – 850 N – 3 puncte; - pentru valori între 851 – 950 N – 5 puncte; - pentru valori între 951 – 1050 N – 7 puncte; - pentru valori mai mari de 1050 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în urzeală" conform specificației tehnice de produs este de min. 650 N. Pentru sarcina de rupere în urzeală de 650 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 1501 – 1600 N – 1 punct; - pentru valori între 1601 – 1700 N – 3 punct; - pentru valori între 1701 – 1800 N – 5 punct; - pentru valori între 1801 – 1900 N – 7 punct; - pentru valori mai mari de 1900 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în urzeală" conform specificației tehnice de produs este de min. 1500 N. Pentru sarcina de rupere în urzeală de 1500 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 601 – 650 N – 1 punct; - pentru valori între 651 – 700 N – 3 punct; - pentru valori între 701 – 750 N – 5 punct; - pentru valori între 751 – 800 N – 7 punct; - pentru valori mai mari de 800 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în bătătură " conform specificației tehnice de produs este de min. 600 N Pentru sarcina de rupere în bătătură de 600 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 801 – 900 N – 1 punct; - pentru valori între 901 – 1000 N – 3 punct; - pentru valori între 1001 – 1100 N – 5 punct; - pentru valori între 1101 – 1200 N – 7 punct; - pentru valori mai mari de 1200 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în urzeală" conform specificației tehnice de produs este de min. 800 N. Pentru sarcina de rupere în urzeală de 800 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 501 – 550 N – 1 punct; - pentru valori între 551 – 600 N – 3 punct; - pentru valori între 601 – 650 N – 5 punct; - pentru valori între 651 – 700 N – 7 punct; - pentru valori mai mari de 700 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în bătătură " conform specificației tehnice de produs este de min. 500 N. Pentru sarcina de rupere în bătătură de 500 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru notă 4 – 1 punct; - pentru notă 4-5 – 5 puncte; - pentru notă 5 – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Piling la 1.000 cicli" conform specificației tehnice de produs, notă 3-4. Pentru piling la 1.000 cicli cu notă 3-4 = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru notă 4 – 1 punct; - pentru notă 4-5 – 5 puncte; - pentru notă 5 – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Piling la 2.000 cicli" conform specificației tehnice de produs, notă 3-4. Pentru piling la 2.000 cicli cu notă 3-4 = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 501 – 600 N – 1 punct; - pentru valori între 601 – 700 N – 3 punct; - pentru valori între 701 – 800 N – 5 punct; - pentru valori între 801 – 900 N – 7 punct; - pentru valori mai mari de 900 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în urzeală" conform specificației tehnice de produs este de min. 500 N. Pentru sarcina de rupere în urzeală de 500 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

  • Description

    Algoritm de calcul: Raportat la valoarea parametrului determinat în raportul de încercare/ buletinul de analiză, punctajul se acordă astfel: - pentru valori între 251 – 350 N – 1 punct; - pentru valori între 351 – 450 N – 3 punct; - pentru valori între 451 – 550 N – 5 punct; - pentru valori mai mari de 550 N – 10 puncte; Valoarea parametrului tehnic "Sarcina de rupere în bătătură" conform specificației tehnice de produs este de min. 250 N. Pentru sarcina de rupere în bătătură de 250 N = 0 puncte;

    Source

    No source found in the documents. Check the weight against the tender documents.

Previous winners

  • Who are you up against?

    The suppliers who have won similar contracts at INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE

From the notice

  • Se intenționează achiziționarea unor articole de echipament din componența uniformelor de poliție, în conformitate cu prevederile caietului de sarcini și specificatia tehnica anexata. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://www.e-licitatie.ro/pub). Număr zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 18 Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.

  • Contact

    Mihaela Nicolaescuachizitii@politiaromana.ro
  • Type
    Result · Framework agreement
  • Location
    Bucureşti
  • Main code
    Police uniforms
    35811200

Similar active competitions

  • INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI DE FRONTIERA

    Militært og spesialisert verneutstyr

    Articole de echipament “Scurtă, Mănuși, Pelerină de ploaie și Căciulă”

    INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI DE FRONTIERA din România intenționează să încheie acorduri-cadru pentru achiziționarea de articole de echipament (Scurtă, Mănuși, Pelerină de ploaie și Căciulă) pentru uniforma personalului, pe o perioadă de 4 ani, cu o valoare totală maximă estimată de 28.471.000 RON. Livrarea produselor se va face în București. Acordurile-cadru vor fi încheiate cu un singur operator economic pentru fiecare lot, fără reluarea competiției. Criteriile de atribuire includ prețul (14.2857%) și diverse criterii de calitate pentru fiecare lot, cum ar fi forța maximă de rupere, rezistența la sfâșiere, rezistența la presiune hidrostatică, rezistența la vapori de apă, rezistența termică, conținutul de material reciclat pentru ambalaje, funcționalitatea touchscreen pentru mănuși, rezistența la abraziune, tăiere, rupere și găurire conform SR EN 388+A1, rezistența vopsirilor la lumină și procentul de fibre reciclate din poliamidă/poliester. Pentru a se califica, ofertanții trebuie să demonstreze că, în ultimii 3 ani, au furnizat produse similare în valoare cumulată de minim 1.980.000 RON fără TVA pentru Scurtă, 420.000 RON fără TVA pentru Mănuși, 1.400.000 RON fără TVA pentru Pelerină de ploaie și 745.000 RON fără TVA pentru Căciulă.

    Framework agreement
    Nov 20, 2026(12 days)
    RON 28,471,000
  • Spital Pneumoftiziologie Izvoru

    Medisinsk og laboratorieutstyr

    «Furnizare Aparatură medicală și dotări spitalicești»

    Spitalul Pneumoftiziologie Izvoru achiziționează aparatură medicală și dotări spitalicești, inclusiv echipamente medicale moderne și echipamente suport pentru diagnostic, tratament, monitorizare, recuperare și îngrijire a pacienților, cu o valoare maximă totală de 4.007.250 RON, livrarea urmând să se realizeze în Giurgiu pe o durată de 3 luni. Criteriile de atribuire sunt prețul ofertei (11.7647%), caracteristici tehnice de performanță (incluzând debitul demonstrat, diagonala ecranelor, rata de sampling, memoria internă, debitul continuu de oxigen, lățimea șezutului căruciorului, debitul de aer și nivelul de zgomot al aparatelor de tratare aer, valabilitatea cartușelor pentru gazometru, utilizarea spumei cu ciclopentan pentru frigiderul biologic, viteza de lucru a analizorului automat de urină și capacitatea de încărcare a analizorului automat de coagulare, cu ponderi variind între 2.9412% și 11.7647%), caracteristici de mediu (instruire privind consumul energetic și garanția produselor, cu ponderi variind între 1.4706% și 8.8235%) și caracteristici de calitate (timpul de intervenție, cu ponderi variind între 1.4706% și 8.8235%). Se solicită ca ofertanții să fie înregistrați în registrele comerciale și să demonstreze implementarea unui sistem de management al calității conform standardului ISO 9001:2015 sau echivalent.

    Competition
    Nov 19, 2026(11 days)
    RON 4,007,250
  • MINISTERUL AFACERILOR INTERNE

    Militært og spesialisert verneutstyr

    Furnizarea de pantofi pentru intervenție/tactici

    Ministerul Afacerilor Interne din România, împreună cu autoritățile contractante nominalizate în documentație, intenționează să achiziționeze pantofi de intervenție/tactici pentru uniforma de serviciu a polițiștilor, prin acorduri-cadru de 2 ani, cu o valoare maximă totală de 9.708.748 lei. Livrările sunt destinate autorităților contractante participante, iar procedura este localizată în București. Produsele trebuie să fie încălțăminte funcțională pentru utilizare tactică, operativă, de intervenție sau protecție; se solicită managementul calității conform EN ISO 9001 sau echivalent și experiență, în ultimii 3 ani, în furnizarea de produse similare în valoare cumulată de cel puțin 700.000 lei fără TVA. Evaluarea acordă 40% prețului și 60% calității, incluzând izolarea termică la căldură și frig conform ISO 20347, greutatea pantofului în mărimea 42, garanția și rezistența la abraziune a căptușelii.

    Framework agreement
    Dec 7, 2026(29 days)
    RON 9,708,748